Anasayfa / Güncel / Nemrut’a teleferikle çıkılacak

Nemrut’a teleferikle çıkılacak

Gaziantepli MHP’li vekilin Adıyaman atağı meyve vermeye başladı

MHP Gaziantep Milletvekilimiz sayın Ali Muhittin Taşdoğan bu gün Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ederek Nemrut Dağı’na Teleferik projesi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunarak, yaptığı çalışa dosyasını, proje taslak çalışmalarını ve Adıyaman da Kültür ve turizm potansiyelini konuştular.Adıyaman turizmine katkı amacıyla yapılması gerekenleri ve Adıyaman’ın ekonomisine olacak katkı ve Adıyaman’ın tanınırlığı için yapılması gerekenleri görüştü.

Kültür ve Turim Bakanımız,Gaziantep MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan’a Nemrut Dağı’na tırmanışla ilgili Teleferik projesiyle ilgilenerek, Bakanlıkça hemen fizibilite çalışmalarını başlatacaklarını ifade ettiler.

Kültür ve Turizm Bakanından Teleferik Müjdesi !

Gaziantep MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan’ın mecliste yaptığı Adıyaman’la ilgili çıkışlar netice vermeye başladı.

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, bu gün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti. Nemrut Dağı’na Teleferik projesi ile çalışmalarını teslim eden,  Milletvekili Taşdoğan, Kültür ve Turizm Bakanına Adıyaman’la ilgili bilgi alışverişinde bulundular. Adıyaman’ın Turizm açısından çok geri kaldığını, Adıyaman’ın Kültür ve Turizm açısından çok zengin bir ilimiz olmasına rağmen yeterince tanıtılamadığını belirtti. Dünyanın8. Harikası diye adlandırılan Muhteşem Nemrut Dağının tanıtılmasının ve turistlerin Nemrut Dağındaki devasa heykelleri görmesinin Adıyaman için önemine değinerek, tırmanış yolunun zorlu olması dolayısı ile turizm potansiyelini yeterince kullanamadığını ifade etti. Güneşin doğuşunun ve gün batımının en güzel izlendiği teras olan, Nemrut Dağı’na tırmanışın, teleferikle daha kolay,ulaşılabilir ve tanıtım açısından gerekli olduğunu ifade etti.

Milletvekili Taşdoğan, Kültürve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la Teleferik projesi ile ilgili yaptığı çalışma dosyasını ve Adıyaman da Kültür ve turizm potansiyelini konuştu.Yapılması gereken teleferik projesinin Nemrut’ta kış turizmini de canlandıracağını belirten Taşdoğan, Adıyaman turizmine katkı amacıyla yapılması gerekenleri konuştu. Adıyaman’ın ekonomisine olacak katkı ve Adıyaman’ın tanınırlığı için yapılacakları görüştüler.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Taşdoğan ’a Adıyaman Nemrut Dağı’na teleferikle ilgili yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek, Teleferik projesinin fizibilite çalışmalarını Bakanlıkça hemen başlatacaklarının sözünü verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

“Seçmen İradesini Tanımak Gerekir”

İHD’den kayyım tepkisi İçişleri Bakanlığı tarafından Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir