Anasayfa / Güncel / Nemrut ziyaretçilerine tipi ve sis engeli 
NEMRUT DAĞI'NDA TURİSTLERE TİPİ VE SİS ENGELİ BEYAZA BÜRÜNEN NEMRUT DAĞI'NDA ETKİLİ OLAN TİPİ VE YOĞUN SİS NEDENİYLE TURİSTLER ZİRVEDEN TAHLİYE EDİLDİ SERVİS ARAÇLARI İLERLEYEMEDİĞİ İÇİN TURİSTLER YÜRÜDÜ

Nemrut ziyaretçilerine tipi ve sis engeli 

Nemrut’ta etkili olan tipi ve yoğun sis nedeniyle turistler mahsur kaldı

Nemrut ziyaretçilerine tipi ve sis engeli

 

Beyaza bürünen Nemrut Dağı zirvesine çıkan turistler etkili olan tipi ve yoğun sis nedeniyle zirveden indirildi.

UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı’na kar yağdı. Nemrut Dağı zirvesinde bulunan devasa heykelleri görmek, güneşin en güzel manzarayla doğup battığı yer olarak kabul edilen Nemrut Dağı’nda gün batımını izlemek isteyen turistler kar engeline takıldı.

Zirvenin yakınlarına kadar araçlarla gelen ve daha sonra zirveye doğru tırmanan yerli turist kafilesi kara rağmen yukarı çıkarak, zirvedeki heykellere ulaştı. Heykellere hayran kalan ve fotoğrafını çeken turistlerin bu sevinçleri uzun sürmedi.

Daha önce fazla etkili olmayan yoğun sis ve tipi bir anda etkisini arttırdı. Daha önceki yıllarda turistlerin yaşadıkları mağduriyet yaşanmasın diye görevliler turistlere zirveden inmeleri gerektiğini söyledi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevlileri Tuncay Köse ve Ahmet Doğan, turistleri can güvenliği için zirveden güvenli bir şekilde aşağı indirdi.

Kar yağışının sürmesi nedeniyle kayganlaşan yolda ilerlemekte güçlük çeken servis araçlarına zincir takılırken, turistler araçların yanına kadar yürüdü.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Bakan eşi Ersoy, sanatçılarla birlikte ilimizde

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy beraberinde 40 sanatçıyla birlikte Adıyaman’a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir