Güncel

“Ne Olur bitirin bu kavgayı”

Şehit Üsteğmenin Annesi Feryat Etti;

“Ne Olur bitirin bu kavgayı”

 

Şehit Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi, memleketi Malatya’da düzenlenen askeri törenin ardından gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şırnak’ta teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 3 askerden biri olan 24 yaşındaki Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi için Şehir Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huditi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkci, CHP İstanbul Milletvekili Erden Erdem ve Ali Şeker, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkanı, resmi kurum ve kuruluşların amirleri ile askeri ve polis erkan katıldı.

Yoğun katılımın olduğu cenaze töreninde, Bakan Güllüce, Vali Süleyman Kamçı, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Huditi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, şehit annesine taziyelerini iletti. Şehit annesi Gafure Tanrıverdi, bu sırada 2. Ordu Komutanı Huditi’ye sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Anne Tanrıverdi, 2. Ordu Komutanı Huduti’ye, “Bir oğlum olsa onu da askere göndereceğim. Ne olur artık bitirin bunu” dedi. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde daha sonra şehit Üsteğmen Tanrıverdi’nin özgeçmişi okundu.

Şehidin ağabeyi Cengiz Tanrıverdi, 2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huditi’ye sarılıp uzun süre ağlarken, şehidin babası Hasan Tanrıverdi de oğlunun tabutunu asker selamıyla karşıladı.

Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askeri kortejle şehitliğe götürüldü. Bu sırada törene katılan vatandaşlar PKK terör örgütü aleyhine sloganlar atarak, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Şehit Üsteğmen Tanrıverdi’nin cenazesi daha sonra Garnizon Şehitliği’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Defin işleminin ardından saygı atışı gerçekleştirilirken, şehidin resmi ve Türk bayrağı, baba Hasan Tanrıverdi’ye teslim edildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı