Güncel

“Muhalefet, milletimizin mesajını algılayamadı”

AK Parti Milletvekili Fırat Seçimi Değerlendirdi

“Muhalefet, milletimizin mesajını algılayamadı”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat Seçimi Değerlendirdi. Fırat, “Milletimiz, 7 Haziran’da Verdiği Mesajı İyi Algılamayan, Muhalefet Partilerine Sandıkta İyi Bir Ders Verdi.”

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 1 Kasım seçiminin Türkiye adına bir dönüm noktası olduğunu belirterek, sorumluluklarının bir kat daha arttığını, ülkeye ve Adıyaman’a hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

Türkiye geneli AK Partinin gerek oy oranının gerekse milletvekili sayısının artışından büyük memnuniyet duyduklarını ve Sincik ilçesinin yeniden Şampiyon olmasının kendilerini gururlandırdığını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat; “Öncelikle bu seçimlerin vatanımıza, Milletimize, Memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizlerden beklentisi olan tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü ümmetin tek umudu Türkiye idi, Türkiye ile birlikte AK Parti idi. Bunun bilincinde olan aziz milletimiz her zaman olduğu gibi bu seçimde de elini vicdanına koyup sandık başına gitti 7 Haziran’da verdikleri mesajı algılamayan, muhalefet partilerine sandıkta iyi bir ders verdi. AK Parti olarak biz her zaman gücümüzü milletten aldığımızı, milletimizin çizdiği yolda ilerlediğimizi söylemiştik ve söylemeye de devam ediyoruz. Biz 7 Haziran’da milletimizin verdiği mesajı iyi algılayıp 1 Kasım seçimine o şekilde hazırlandık, milletimizin istikametinde yolumuza devam ettik ve milletimiz bizi bir kez daha sandıktan birinci parti olarak çıkardı. Allah herkesten razı olsun” dedi.

AK Partinin kurulduğu günden bu yana Adıyaman halkının tam desteğini aldıklarını belirten İbrahim Halil Fırat, 1 Kasım seçiminde il geneli oy oranının yükseldiği gibi Sincik ilçesinin yine şampiyon olmasının kendilerine çifte mutluluk yaşattığını belirterek şunları söyledi; “Adıyamanlı hemşerilerimizin Ak Partiye teveccühleri 2002 yılından beridir hep vardı bundan sonrada olacağına inanıyorum. Şimdiye kadar bize destek olan oylarını veren dualarını esirgemeyen hemşehriremizden Allah razı olsun. Hemşerilerimizin sayesinde ilimiz Türkiye sıralamasında hep ilk sıralarda yer aldı. Ben inanıyorum ki yine on il arasında yer aldık. Zaten Sincik ilçemiz hep şampiyon oldu,  2011’de şampiyon oldu, 2014’te cumhurbaşkanlığı seçiminde de şampiyon oldu. 2015 Haziran seçimlerinde yine şampiyon olmuştu. 1 Kasım seçimi sonucunda da yine Türkiye şampiyonu oldu. Sincikli hemşerilerimizden Allah razı olsun. Tabi ki Sincik ilçemiz dışında diğer ilçelerimizde çok büyük gayret gösterdi. Kahta, Gerger, Samsat,  Çelikhan, Gölbaşı, Besni ve Tut olmak üzere bütün ilçelerimizden Allah razı olsun.  Bütün hemşerilerimiz Ak Partiye büyük destek verdiler, dualarda bulundular. Hedefimiz beş sıfırdı onun için gayret gösterdik, onun için niyetlendik hemşerilerimizde bunun farkındaydı ve kenetlenmişlerdi ancak çok az bir farkla beş sıfırı kaçırdık.”

Muhalefet Partilerinin 7 Haziran seçimi sonrası milletin verdiği mesajı anlayamadıklarını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat; “Milletimiz 7 Haziran seçimlerinde muhalefet partileri ile koalisyon hükümeti kurulması yönünde karar vermişlerdi ama baktılar ki bunlardan ne muhalefet olur, nede iktidar olur.  Bu işi yine en iyi yapan Ak Partidir, biz yine onlara oy verelim onlar bu işi tek başına yapsın dediler. Onun için ülkemizin her köşesinden oy veren özellikle Adıyaman hemşerilerimizden Allah razı olsun ve Allah bizi hemşerilerimize karşı mahcup etmesin. Bize verilen yetkilerimizi Adıyaman’ımıza ve ülkemize hizmet etmek amacıyla sonuna kadar kullanacağız. Bunun için elimizden gelen bütün gayreti çabayı göstereceğiz. Adıyaman’ımızın, köylerimizin, beldelerimizin ilçelerimizin ve şehir merkezimizin bütün sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz ve çözülmesi adına ne gerekiyorsa yapacağız. Çünkü Adıyamanlı hemşehrilerimiz hizmetin en güzeline layık hemşehrilerimiz için ne yapsak azdır . Seçimlerde emeği gecen bizleri yalnız bırakmayan dualarıyla oylarıyla yanımızda duran bütün hemşehrilerimzden Allah razı olsun, hepsine teşekkür ediyorum. Bu seçimin milletimize ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı