Güncel

“Mirasımız Mescidi Aksa ve Kudüs” Konferansı

“Mirasımız Mescidi Aksa ve Kudüs” Konferansı

 

 

Ülfet Hareketi Derneği ve Mirasımız Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “Mirasımız Mescidi Aksa ve Kudüs” konulu Konferans yoğun katılımlı bir şekilde Adıyaman Belediye Konferans Salonunda gerçekleşti.

Ülfet Hareketinin Öncülüğünde gerçekleşen Konferansa Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, Ülfet Hareketi Genel Başkanı Murat Erol, Mescid-i Aksa hatiplerinden Doç. Dr. Mounjed Ebu Bekir ,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı M.Hanifi Erdem, Belediye Başkan Yardımcısı M.Sait Kutlu, İlEmniye Müdürü Metin Alper, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Av .Mustafa Alkayış, Adıyaman Eski Milletvekili Ahmet Doğan, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Müdürü Gaffari İzci ,Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileri katıldı.

Açılış Konuşmasını Yapan Ülfet Hareketi Genel Başkanı Murat Erol “ 2012 Yılında Kurulan Derneğimiz Milli ve Manevi değerlerine bağlı ilim, irfan, imanlı ve ümmet şuuruna sahip neslin yetişmesine vesile olması gayesi ile kurulduğunu” söyleyen Erol Konuşmasına şöyle devam etti:

“Ülfet Hareketi olarak Günümüzde ayrışma, kutuplaşma ve tek hak benim zihniyetini en aza indirerek Asr-ı Saadet dönemi, Ecdadımız Osmanlı dönemindeki gibi birbirine Ülfet duygusu içerisinde kalpleri birleşmiş, Ümmet şuuru içerisinde yaşayan bir toplum inşaa edebilmektir”dedi.

Konferansa katılan Mescid-i Aksa hatiplerinden Doç. Dr. Mounjed Ebu Bekir, “Siz ellerimize kelepçe vurmuş olabilirsiniz, sizin kurşunlarınız bedenimizi parçalayabilir ancak imanımıza asla zarar veremez. Biz diyoruz ki, Kudüs, Mescid-i Aksa ancak ve ancak Müslümanlarındır” dedi.

 

Mescid-İ Aksa’yı  Müslümansız Bırakmak İstiyorlar

Konferansta konuşan Mescid-i Aksa hatiplerinden Doç. Dr. Mounjed Ebu Bekir, “Mescid-i Aksa’nın şeyhi Şeyh Raid Salah gibi nice İslam önderini, Mescid-i Aksa’da faaliyette bulunan, orayı Müslümansız bırakmak için gayret gösteren, Mescid-i Aksa’da ribat tutan kardeşlerimizi Mescid-i Aksa’ya sokmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kimliklerine el koyuyorlar, sorguya çekiyorlar, artık Mescid-i Aksa’da ribat tutanların kanları dökülmeye başlandı” diye konuştu.

Tüm Müslümanlara çağrıda bulunan Mounjed Ebu Bekir, “Biz Filistinli Müslümanlar olarak işgalcilere şöyle sesleniyoruz:  Siz ellerimize kelepçe vurmuş olabilirsiniz, Siz boynumuza kılıç vurabilirsiniz, sizin kurşunlarınız bedenimizi parçalayabilir ancak imanımıza asla zarar veremez. Biz diyoruz ki, Kudüs, Mescid-i Aksa ancak ve ancak Müslümanlarındır. Bu da İslam Birliği ile mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Kudüs’le Birlikti Gücü De Kaybettik

Programda konuşmasını gerçekleştiren Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci ise “Tarih boyunca kim Mescid-i Aksa’ya sahip çıktıysa Dünya onun elinde olmuştur. Hz Ömer Mescid-i Aksa’yı fethettiğinde dünyaya hükmetmişti. Selahattin Eyyubi Kudüs’ü Haçlılardan kurtardığında dünyaya hükmetmişti. 400 yıl boyunca Osmanlı Devleti, dünyaya hükmetti ve Kudüs’ün hamiliğini yaptı. Biz ne zaman Kudüs’ü kaybettik gücüde kaybettik” şeklinde konuştu.

 

Mescid-İ Aksa’nın Özgürlüğü İçin Mücadele Etmeliyiz

Demirci, “Eğer biz birlik ve beraberlik içerisinde olmak istiyorsak ittihad-ı İslam istiyorsak Mescid-i Aksa’nın kurtulması ve özgürlüğü için mücadele etmeliyiz.  İnşallah en kısa zamanda Müslümanlar olarak orada namaz kılacağız” dedi.

Ülfet Herekti Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı program sonunda emeği geçenlere plaket takdimi ile teşekkür edildi. Program sonunda Kudüs gezisi için kura çekişi gerçekleşti.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu