Güncel

“Milletin Meclisi, kahramanca savunuldu”

TBMM Başkanvekili Aydın’dan Meclis Açılış Mesajı

“Milletin Meclisi, kahramanca savunuldu”

 

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, meclisin tatil süresinin sona ermesiyle birlikte, TBMM’nin 26. dönem, 2. Yasama Yılının açılışında bir konuşma yaptı.

Aydın, konuşmasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 26. Dönem 2. Yasama yılının ülkeye, millete ve demokrasiye hayırlar getirmesini temenni etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak millet ve ülke için çalışacaklarını belirten Aydın, “Mesai vereceğimiz bu yasama yılında, her zaman olduğu gibi fikirlerin tartışılırken nezaket ve uzlaşıdan uzak kalmadan verimli ve milletimiz için en iyi olanı bulduğumuz bir çalışma dönemi diliyorum.

Hepimizin malumu olduğu üzere Gazi Meclisimize, Cumhurbaşkanımıza, milletimize, devletimize, ülkemize ve demokrasimize beslediği hain emellerini 15 Temmuz gecesi açığa vuran alçaklar yine en büyük tokadı bu büyük milletten yemiştir. 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimiz yine TBMM Başkanımız ile birlikte bu çatı altında milletin vekillerinin kahramanca, göğüslerini savaş uçaklarına siper etmesiyle bu hainler gerekli cevabı almışlardır” dedi.

Tarihinde ve sinesinde nice destanlar, nice kahramanlıklar yatan milletin 21. asrın başında da yine kendi destanını yazdığını vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:

“Yine sinesindeki kahramanlarıyla cihana haykırmıştır. Buradan bir kez daha tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla yâd ediyorum. Bu bağlamda, Milli iradenin daha da güçlenerek, milli birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstererek, milletimizin beklentilerini karşılayacak; huzurunu ve refahını arttıracak reformların yapılacağı, Cumhuriyetimizin tam anlamıyla demokrasi ile taçlanacağı bir dönem geçirmemiz temennisi ile iktidar-muhalefet tüm gruplara ve milletvekillerine başarılar diliyorum”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu