Güncel

“Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdi”

Müsiad’dan Almanya ve Avustralya’ya Tepki

“Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdi”

 

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, Almanya’da Türk Vatandaşlarımız tarafından düzenlenen Demokrasi Mitingi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlanıp halka hitap etmesinin Almanya Anayasa Mahkemesi kararıyla engellenmesine tepki gösterdi.

Her türlü zorluk ve engellemeye karşın binlerce vatandaşın meydanları doldurduğunu ve büyük bir coşkuyla Demokrasi Mitingine destek vermesinden büyük gurur duyduklarını belirten MÜSİAD Adıyaman Şubesi Başkanı Şerif Yıldırım; “Ülkemizde yaşanan darbe girişimi sıradan bir olay değildir. 15 Temmuz gecesinden itibaren ülkemizde yaşanan olaylara dostumuz bildiğimiz ülkelerden destek beklerken, onlar bu olaya sadece seyirci kaldı. Bırakın destek olmayı darbe girişiminde yer alan hainlerin yakalanması, tutuklanması onların zoruna gitti. Avrupa Birliği’nin demokrasiyi destekleme ve darbe girişimine maruz kalan ülkemiz ile dayanışma içinde olma konusundaki başarısızlığını görmek oldukça utanç vericidir. Avrupa birliği ve dostumuz bildiğimiz böyle bir günde harekete geçmeyecekse, bizlere destek olmayacaklarsa ne zaman yapacaklar. Ülkemizin dört bir köşesinde meydanlarda demokrasi nöbeti tutulurken Almanya’da Türk Vatandaşlarımız tarafından düzenlenen mitingi bile hazmedemediler. Almanya Anayasa Mahkemesinin, darbeyi protesto etmek için toplanan vatandaşlarımıza telekonferansla hitap edecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuşmasına izin verilmemesi, engellemesi Alman hükümetine yakışmayan bir harekettir. Her şeye rağmen alanı dolduran on binlerce Türk vatandaşlarımız ellerindeki Türk bayraklarıyla tüm dünyaya ve Alman hükümetine çok güzel demokrasi dersi vermişlerdir” dedi.

Avustralya’nın Başkenti Viyana havalimanındaki Türkiye karşıtı yazıya anlam veremediklerini ve skandal yazının düpedüz bir düşmanlık göstergesi olduğunu belirten başkan Yıldırım; “Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalışanlar bugün maalesef Demokrasi sınavından resmen sınıfta kalmışlardır. Avustralya hükümetinin bu çirkin yazı dolayısıyla ülkemizden ve Cumhurbaşkanımızdan bir an evvel özür dilemesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu