Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Milletimiz şanlı bir direniş gerçekleştirdi”

15 Temmuz 2017 Cumartesi, 09:04

Adıyaman Valisi Kalkancı:

“Milletimiz şanlı bir direniş gerçekleştirdi”

 

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde milletimizin şanlı bir direniş gerçekleştirdiğini ve darbeyi püskürttüğünü söyledi.

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, “15 Temmuz Şehitleri Anma,  Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, “15 Temmuz 2016 tarihinde, terör örgütü FETÖ/PDY tarafından aziz milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı girişilen hain kalkışma, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliğinin sevk ve idaresinde, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ve Hükümetimizin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin demokrasimize ve hukukuna sahip çıkışı, vatanperver asker ve güvenlik güçlerimizin direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir.” dedi.

Kalkancı, “15 Temmuz gecesi Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini,  milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.   O meş’um gece tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da halkımız, hiçbir ayrım gözetmeden yekvücut halinde gece gündüz demeden meydanları doldurarak şanlı bir direniş sergilemiştir. Bu asil duruş nesiller boyu unutulmayacak ve tarihe altın harflerle geçecektir. O karanlık gecede Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara inerek, demokrasisine, devletine ve mukaddesatına yönelen bu beyhude girişime en güzel cevabı veren Adıyamanlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz’la beraber yakaladığımız birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu koruyup geliştirmenin yoğun çaba ve gayreti içinde olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın. Bu duygularla, 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz