Güncel

“Milletimiz mücadelesiyle örnek oldu”

 

Aydın’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Milletimiz mücadelesiyle örnek oldu”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin omuz omuza mücadelesinin simgesi olan Cumhuriyetimizin 93. yılını kutluyoruz. En zor şartlarda dahi ayakta kalmasını bilen ve dünyaya azametini gösteren milletimiz, mücadelesiyle de timsal olmuştur.” dedi.

Aydın, “Milletimizin ortak iradesinin, sarsılmaz ve bükülmez imanının en kıymetli eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, 2023 hedefine ve 2071 idealine güçlü bir şekilde azim ve kararlılıkla ilerlemektedir. Bu büyük millet, tarihin her safhasında dün olduğu gibi bugün de, içeride ve dışarıda her türlü bölücü, yıkıcı ve milleti esaret altına almak isteyen tüm mihraklara karşı 1071’den 15 Temmuz’a kadar gerekli cevabı vermiştir. Dünyada ezilen tüm mazlum milletlere kurtuluşun ve dirilişin ne olduğunu göstermesini bilmiştir.” dedi.

Milletin bayrağına, vatanına ve cumhuriyetine her daim sahip çıkacağını söyleyen Aydın, “Bağrında Ulubatlı Hasan’ları, Seyit Onbaşı’ları ve Ömer Halisdemir’leri bir gül bahçesi gibi besleyip büyüten aziz milletimiz onurlu ve dik duruşu ile ülkesine, Cumhuriyetine ve vatanına her daim sahip çıkacağını tüm cihana defalarca kanıtlamıştır. Özellikle bugünlerde milletçe tek bilek ve tek yürek olup, hep beraber verdiğimiz her türlü zorlu sınavdan başarıyla çıkacağımıza olan inancımız tamdır. Bölgesinde ve dünyada güçlü, müreffeh, çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti hepimizin vereceği ortak gayretle büyümeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd eder, siz değerli Adıyamanlı hemşerilerimle beraber bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar; sevgilerimi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu