Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Milletimiz ihanetlere prim vermeyecek”

22 Ağustos 2016 Pazartesi, 08:31

Üniversiteden Teröre Tepki

“Milletimiz ihanetlere prim vermeyecek”

 

Son günlerde yurdun değişik yerlerinde baş gösteren terör olaylarına Adıyaman Üniversitesi tepki gösterdi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Talha Gönüllü, “Ülkemizde 15 Temmuz hain darbe girişiminde muvaffak olamayanlar, milletimizin, hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın azmi, dirayeti, kararlılığı karşısında zillete duçar olanlar, ihanetlerini, vahşiliklerini, kötü emellerini ortaya koymaya devam etmeye çalışmaktadırlar. Bu hain çevreler, muvaffak olamayacaklarını bildikleri halde iç ve dış şer odaklarının maşası durumunda olduklarından ülkemizin huzuruna kastetmekte ve vatandaşlarımız arasında her gün daha da artan milli, manevi birlik ve beraberliğe alçak saldırılarla zarar vereceklerini, bundan da kendilerine bir pay çıkaracaklarını düşünmektedirler.” dedi.

Rektör Gönüllü, “Dışarıda düşman, içeride hain olanlar tarihin bize gösterdiği zillet tablosunun maskarasıdırlar. Tarih boyunca bizi tarih sahnesinden silmeye çalışan şer odaklarının adı değişse de planları hep bu iki merkezde toplanmıştır. İçimiz bir yanardağ gibi yansa da, bizi parçalamaya çalışan bu ihanetlere prim vermeyecek, devletimizin, milletimizin varlığı ve birliği için canımız pahasına mücadeleye devam edeceğiz. Adı, sanı ve unvanı ne olursa olsun bu milletin her bir aziz ferdi terörün her türlüsüne karşı alnı açık ve sarsılmaz bir sebatla karşı koyacağını göstermiştir ve göstermeye devam edecektir.” dedi.

Saldırıların terörün düştüğü acziyeti ortaya koyduğunu söyleyen Gönüllü, “Bu münasebetle, Diyarbakır, Van, Bitlis, Elazığ ve en son Gaziantep’te polisimize, askerimize ve evlilik gibi aile müessesesinin temelinin atıldığı bir günde, savaş ortamında dahi kutsal görülüp dokunulamayacak olan bu masum birlikteliğe haince saldıranların içine düştükleri acziyeti, vahşiliği ifade etmek kelimeleri dahi aciz bırakacak bir vahşetin adıdır. Bu saldırıları lanetliyor, şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olan kardeşlerimize Rabbimden şifalar diliyorum.  Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz