Güncel

“Milletimiz, bu tuzaklara düşmez”

Diyanet-Sen’den, Elçi’ye Yapılan Saldırıya Tepki

“Milletimiz, bu tuzaklara düşmez”

 

Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde meydana gelen terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadı.

Terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadığını belirten Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil “ Diyarbakır’ın Sur ilçesinde saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve güvenliği sağlarken şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralı gazeteci ve güvenlik görevlilerine acil şifalar diliyoruz” dedi.

“Diyanet- Sen Adıyaman Şubesi ailesi olarak hain saldırıyı kınıyor, teröre işverenlik yapanları, vahşet emrini verenleri her zaman olduğu gibi bu terör olayında da bir kez daha lanetliyoruz” diyen Çil, “Bu hain senaryoyu sahneye koyma emrini verenler ile senaryoda tetikçilik görevini üstlenenlerin derhal yakalanması, iç huzuru bozmak için yapılmak istenen mühendisliğin ortaya çıkarılması ve milletle paylaşılması, hak ettikleri cezanın verilmesi son derece önemlidir. Ülkemizin huzurunu, istikrarını ve kardeşliğimizi hedef alan bu tür tuzakların milletimiz farkındadır. Ortak akıl ve sağduyuyla bu çirkin saldırılara karşı kardeşlik hukuku içerisinde birlikte mücadele etmek, ülkemize karşı kurulan sinsi tezgahların boşa çıkarılması için vazgeçilmezdir. Terör hadiseleri bir anlamda toplum arasına nifak sokma amaçlı hadiselerdir. Bugün nifaklara ve tuzaklara yenik düşme günü değil, birlik beraberliği tahkim etme günüdür. Şimdiye kadar kurulan tuzaklara düşmeyen, badirelerin içerisinden birlik beraberlikle çıkan milletimizin ferasetinin; terörü bir kez daha yeneceğine olan inancımızı ifade ediyor, yaşanan terör saldırısını kınıyoruz” ifade etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı