Güncel

“Milletimiz, alçak darbeden, hayır çıkardı”

AK Parti İl Başkanı Dimez, 15 Temmuz ve sonrasını değerlendirdi

“Milletimiz, alçak darbeden, hayır çıkardı”

 

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşanan 26 günlük süreç ile ilgili değerlendirmede bulundu.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, 15 Temmuz Darbe Girişiminin Allah’ın takdiri ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan ve aziz milletin dik duruşu ile bertaraf edildiğini kaydetti.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da darbe girişimi sonrasında ki 26 gün boyunca milletin destan yazdığını belirten Abdurrahman Dimez, milletin milli iradeye sahip çıktığını vurguladı.

Abdurrahman Dimez, “15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti Devletini istila etmek, bölmek ve parçalamak amacıyla hain darbeciler ve onların işbirlikçileri tarafından bir kalkışmada bulunuldu. Ancak bu girişim başta cenabı Allah’ın takdiri sonrasında Başkomutanımızın ve aziz milletimizin dik duruşlarıyla bertaraf edilmiştir.

Bizlerde Adıyaman’da Başkomutanımızın halkımızı ‘milli iradeye sahip çıkmak için meydanlara davet ediyorum ‘ talimatı üzerine ilk dakikadan itibaren Hükümet Meydanını aziz milletimizle beraber Türküyle-Kürdüyle, Alevisiyle- Sünnisiyle, köylüsüyle-kentlisiyle, kadınıyla-erkeğiyle doldurduk. Bu hain, bu alçak ve bu pervasız istilaya karşı milli mücadelemizi başlattık.

TURKEY-SECURITY/Devam eden 26 gün ve gece boyunca Adıyaman halkı, siyasiler olarak  geçmişte aramızda ne varsa , hangi görüşe mensupsak ve bütün farklılıklarımızı bir kenara bırakarak ülkemiz için tek yürek olduk. Allah’a binlerce şükürler olsun ki bu birliktelik bizlere unuttuğumuz bir çok güzelliği hepsinden öte aynı kıbleye dönen aynı yaratıcıya iman eden ümmet bilincine sahip olmamız gerekliliğini hatırlattı” dedi.

Dimez açıklamasının devamında, “Bu hain girişimden, şer gibi görünen bu alçak hamleden elbette Allahın izniyle çok hayır çıkacaktır. Hepimiz üzerimize düşen bir ders çıkarıp bundan sonraki iktisadi, siyasi ve beşeri yaşantımızda birçok yeniliğe, düzenlemeye gitmek durumunda kalacağız. Birbirimizi daha çok dinleyip , daha çok anlamaya gayret edeceğiz. İçerideki ve dışarıdaki tüm devlet düşmanlarımıza karşı uyanık olacağız. Bu durum 15 Temmuz sonrası yeni Türkiye’nin şiarı olacaktır inşallah.

Bu vesileyle insanlık dışı bu kalkışmayı kanları pahasına önleyen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Sayın Başkomutanımıza, Başbakanımıza, siyasi parti genel başkanlarımıza, silahlı kuvvetlerimize, emniyet teşkilatımıza Adıyaman yerelinde başta Sayın Valimiz olmak üzere, TBMM Meclis Başkanvekilimize,  milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve personeline, alay komutanımıza, emniyet müdürümüze ve tüm kolluk kuvvetlerimize, kamu kurum-kuruluş müdür ve çalışanlarına, STK temsilcilerimize, kanaat önderlerimize, MHP ve CHP il başkanlarına ve teşkilatlarına , ilçe kaymakamlarımıza ve ilçe belediye başkanlarımıza, kıymetli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

İlk andan itibaren vefakarca mücadele eden gecesini gündüzüne katan  tüm Adıyaman AK Parti teşkilatlarımıza sonsuz teşekkürler.

Hepsinden öte meydanları bir an olsun boş bırakmayan,  yürekleri memleket sevdasıyla çarpan, bir elinde al bayrağı bir elinde çocuğu sabahlara kadar memleket için dua eden  isimsiz kahramanlardan yani aziz milletimizden Allah razı olsun. Rabbim devletimizi ilelebet payidar kılsın. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu