Güncel

Millet bayramını kutluyor

Kurtuluş savaşı veren bir millet Cumhuriyetle destan yazdı

Bugün 29 Ekim. Ülkemizin düşman işgalinden kurtulması için topyekûn verilen mücadele ve beraberinde elde edilen zaferin Cumhuriyetle taçlandığı günün yıldönümüdür. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde ve ilçelerde de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. Bir buçuk gün süren tatil, dün 13.00’de başladı, bugün gün bitimiyle sona erecek. Bayram nedeniyle Adıyaman belediye otobüsleri gün boyu ücretsiz olacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıldönümü kutlama etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi ilimiz merkez ve ilçelerinde de kutlamaya başlandı. Adıyaman Valiliği bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Sunum sırasına göre Vali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Süleyman Kılınç tarafından çelenklerin anıta sunulmasının ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu topraklar uğruna canını feda eden aziz vatan şehitlerimiz adına saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayrağının göndere çekilmesiyle tören sona erdi.

Hükümet Konağı önündeki çelenk sunum törenine Vali Aykut Pekmez, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Siyasi Parti Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkân, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Besni’de de kutlamalar başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yılı kutlamaları Besni ilçesinde çelenk sunumuyla başladı. 

Kaymakamlık binası önünde Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile etkinlikler başladı.

Programa Besni İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Besni İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Barış Kara, Besni Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Muhammet Furkan Canlı, Besni İlçe Emniyet Müdürü Metin Cebeci, CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı çelenk sunumu yapıldı 

Gölbaşı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunumu yapıldı. 

Gölbaşı Kaymakamlık bahçesinde yapılan programa Kaymakam Mutlu Köksal, Belediye Başkanı İskender Yıldırım, ilçe Jandarma Komutanı personel yüzbaşı Erdinç Ağcakoyunlu, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Burada bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından kutlamalar 29 Ekim de ilçe stadyumda yapılacak.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu