Güncel

Metiner’in sözleri suç sayılmadı

RTÜK’ten Gülen’e: “Ceza yok, kendin tekzip et”

Metiner’in sözleri suç sayılmadı

 

RTÜK, Fetullah Gülen’e “Suç örgütü lideri” diyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in sözleri için ceza kesmedi.

RTÜK, Fetullah Gülen’e “Suç örgütü lideri” diyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in sözleri için  “Parlamenter olarak günceli değerlendirdi” dedi ve kanala ceza kesmedi. RTÜK Gülen’e de, “Biz ceza vermeyeceğiz. İstersen tekzip et” diye yol gösterdi…

“24” adlı haber kanalında 24 Aralık 2014’te yayınlanan “Moderatör” adlı programda Fetullah Gülen hakkındaki sözler, şikayet nedeni oldu. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in söylediği sözler için Gülen’in avukatları RTÜK’e başvurdu ve kanalın cezalandırılması istendi.

RTÜK ise, “Mehmet Metiner, parlamenter olarak güncel konuları değerlendirmiştir. İhlal yok” diyerek kanala ceza kesmedi. RTÜK uzmanları da raporlarında “Cezalık bir durum yok. Gülen isterse kanala tekzip göndersin” önerisinde bulundu.

 

Cemaati Kızdıran Sözler

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, yayında Gülen için ”Aslında ‘Fetullah Gülen’ demek bile caiz değil. O’na o şekilde ismiyle hitap etmek bile caiz değildir. O Pensilvanya örgütünün şefini biz bir dönem din bilgini sandık. Gülen suç örgütünün lideridir. Hükümetimizi alaşağı etmeye çalışan paralel bir çetenin lideridir” dedi.

RTÜK’ün konuyla ilgili hazırladığı raporda ise, programın “Güncel konulara değindiği” ve “Gülen’in hedef gösterilmediği” savunuldu. Metiner’in “Parlamenter” olarak siyasal gelişmeler üzerine tartışma ve yorumlar yaptığı vurgulanarak cezaya gerek olmadığı savunuldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu