Metiner’den Polis Haftası Mesajı

08 Nisan 2015 Çarşamba, 09:35

Metiner’den Polis Haftası Mesajı

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Polis Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, emniyet teşkilatı mensuplarının öncelikli görevlerinin halkın can ve mal güvenliğini temin ederken, onların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak olduğunu, bu arada halkın özgürlüklerini tam anlamıyla kullanmalarının da teminatı olduğunu söyledi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 170’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, ceza yasalarıyla huzurlu bir toplum olmamızın sağlanamayacağını belirterek, “Bütün bunların hayata geçmesi için hem toplumun bilinçlenmesi, hem de vatandaşın huzurunun temin edilmesi gerekir. Emniyet güçlerimiz de halkın huzurunu sağlamak, güvenli bir ortamda yaşamalarını temin etmek için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Polislerimiz, görev yaparken, halka karşı değil, halkı suçlulardan koruma adına görev yapar.” dedi.

Metiner, “Yasaların uygulanmasını, hak ve özgürlüklerin de eksiksiz olarak yerini bulmasında en önemli görev, hiç kuşkusuz ki emniyet teşkilatımızın mensuplarına düşmektedir.  Hukukun tam işlemesi, demokrasinin kurum ve kurallarıyla uygulanmasında da polislerin katkısı göz ardı edilemez. Polislerimiz, tüm uygulamalarını yasalara göre yapmak, halkın huzurunu korumak, özgürlüklerini yaşamalarına katkı sunmak zorundadırlar. 168 yıldır bu doğrultuda görev yapan tüm polislerimizi minnet ve şükranla anarken, görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet diler, görev yapan polislerimize de sağlık ve mutluluklar dileyerek, Türk Polis Teşkilatının 170’inci yıldönümünü kutlarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz