Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Meteorolojiden Fırtına Uyarısı

15 Haziran 2016 Çarşamba, 10:34

Meteorolojiden  Fırtına Uyarısı

 

Adıyaman’da bugün zaman zaman sağanak yağış beklenirken, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Malatya, Bingöl, Elazığ, Adıyaman ve Tunceli için fırtına uyarısında bulunuldu. Adıyaman’da bugün hava sıcaklığının da 16-25 derece dolayında olması bekleniyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada 5 il için 14 Haziran ile 16 Haziran arasında fırtına uyarısında bulunuldu. Açıklamada, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler sonucu Malatya, Tunceli, Elazığ,Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde rüzgar periyot boyunca orta kuvvette, zamanla kuvvetli saatte 60 kilometreye varan yer yer fırtına şeklinde esecektir. Kuvvetli rüzgardan oluşabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yapılan uyarıda vatandaşların özellikle çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklar karşısında dikkatli olmaları istendi.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz