Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

“Mağduriyetlerin Yaşanmayacağı Bir Ülke İstiyoruz”

12 Aralık 2016 Pazartesi, 08:20

CHP İl Başkanı Yıldırım:

“Mağduriyetlerin Yaşanmayacağı Bir Ülke İstiyoruz”

 

CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, Türkiye’nin 15 Temmuz’da büyük bir bedel ödediğini söyledi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, başta Eğitim Sen’li öğretmenler olmak üzere binlerce insanın görevden uzaklaştırıldığını, binlerce mağduriyetlere şahit olduklarını ifade etti.

Adıyaman’da da bunu yaşadıklarını aktaran Yıldırım, görevden uzaklaştırılan 466 Eğitim Sen’li öğretmenin yaptıkları çalışmalar sonucu yüzde 95’nin görevine geri döndüğünü dile getirdi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin’e de teşekkür eden Yıldırım, “Bunun için sayın valimize de çok teşekkür ediyorum. İnsanlar tabi ki mağdur kaldılar. Adam suçunu bile bilmeden görevden uzaklaştırıldı. Bu konuda çok mağduriyetler yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi bu konuda çok büyük çabalar harcadı. Genel merkezde mağdurlarla ilgili masa kuruldu. Avukatlar ve milletvekilleri çok büyük çabalar harcadılar. Biz her zaman mağduriyetlerin yaşanmayacağı bir ülke istiyoruz. Suçu varsa gider mahkemede yargılanır, cezasını çeker ama suçunu bilmeden görevden alınması demokratik bir ülkeye yakışmıyor.” dedi.

Yargıya olan güvenin çok azaldığını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Yargıya olan güvenin çok azaldığını görüyorum. Bir araştırma şirketi Türkiye’nin nabzını tutan bir anket yaptı. 9-17 Kasım tarihleri arasında 30 il 78 ilçede 4 bin 240 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, yargıya olan güvenin 2.9 olduğunu görüyorum. Bakın 3 bile değil. Yani demokratik bir ülkede yargıya bu kadar güvensizlik duyuluyorsa demek ki bu insanların artık güvenebileceği bir yer kalmamıştır”

Yargıya güvenin yatırımcı açısından çok önemli olduğuna işaret eden Yıldırım, “Yargıya olan güvenin azalmasına bağlı olarak  ülkemizin ekonomik durumu da çok kötü bir yere gidiyor. Yabancı yatırımcının yargıya olan güveni olmazsa haklı olarak yatırımını daha güvenli bir başka ülkeye götürür, yapar. Yabancı parayı ekonomimize kazandıramadığımız takdirde dövizin yükselişini de durduramayız. Sonuç olarak yargıya güveni tekrar sağlayamazsak ülkemiz her türlü hem ekonomik hem sosyolojik olarak etkilenecektir. Bu konuyu da ayrıca belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz