Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Madımak, utanç veren kara lekedir”

02 Temmuz 2015 Perşembe, 09:11

CHP İl Başkanı Tanrıverdi:

“Madımak, utanç veren kara lekedir”

 

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, Sivas’ta meydana gelen Madımak olayıyla ilgili bir açıklama yaparak, Madımak’ın ülke için utanç veren kara bir leke olduğunu söyledi.

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, “2 Temmuz’da aydın insanlarımıza ve sanatçılarımıza yapılan saldırı ülkemizin ve insanlığın tarihine bir kara leke olarak girdi. 2 Temmuz  Madımak katliamının acılarını o günden bu güne ülkemizde toplumsal vicdanı önemli yaralardan birisi. Alevi-Sünni, inanan-inanmayan farklı siyasi görüşlere sahip her vatandaşın belleğinde Sivas olayları yer almıştır” 35 aydınımızın yanarak ölümünden geriye Sivas ve Türkiye adına utanç veren kara bir leke kalmıştır. Kişileri etnik kimliğinden, dini inancından, mezhebinden dolayı hedef almak, onları bu kimlikleri yüzünden katletmek insanlığın düşürüldüğü en utanç verici noktalardan biridir” dedi.

Tanrıverdi, “Biz İnsan yakanları lanetlerken, insanlıktan çıkanlara benzemeyi reddediyoruz, Çünkü, yakılarak, ağır bir bedel ödeyerek, bu toplumun aydınlanmasında pay sahibi olan düşünürler, yazarlar, aydınlar, demokratlar bizim yiğitlerimizdir. Sivas’taki bu olayda hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz