Kuvvetli yağışa dikkat

08 Nisan 2017 Cumartesi, 09:40

Kuvvetli yağışa dikkat

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’ün yağışlı havanın etkisine girdiğini, pazar günü yüksek kesimlerde önce karla karışık yağmur, ardından da kar yağışı beklendiğini bildirdi.  Adıyaman’da bugün havanın gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, hava sıcaklığının  9-18 derece dolayında olacağı tahmin ediliyor. Yarın ise ilimizde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemiz yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi. Yağışlı hava Pazar günü akşam saatlerine kadar bölgemiz genelinde etkili olacak.  Sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde olacak yağışların, Pazar günü soğuk havanın etkisiyle yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklenmektedir. Yağışların bölgemiz genelinde hafif ,yer yer orta kuvvette olması bekleniyor” denildi.

Hava sıcaklıklarının Pazar ve Pazartesi günleri mevsim normallerinin altında seyretmesi beklendiğini de duyuran merkez, Pazartesi günü sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının 0 ile -4 derece de seyredecek olması nedeniyle zirai don riski bulunduğunu bildirerek ilgilileri uyardı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz