Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kuvvetli sağanak uyarısı

03 Mayıs 2017 Çarşamba, 10:44

Kuvvetli sağanak uyarısı

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, 5 il için orta ve kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.  Adıyaman’da bugün havanın gök gürültülü ve sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Adıyaman’da hava sıcaklığının ise 13-20 derece dolayında olması bekleniyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli için, öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

Merkez tarafından yapılan açıklamada,” Bölgemiz genelinde havanın sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Gece sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, gündüz sıcaklıklarında 2-3 derecelik bir düşüş beklenmektedir” denildi.

Açıklamada, öğle saatlerinden itibaren zaman zaman yerel kuvvetli sağanak yağışın etkili olmasının beklenmesi nedeniyle ilgililerin, olumsuzluklara karşı tedbirli olması gerektiği de ifade edildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz