Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı

28 Mart 2017 Salı, 11:17

Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı

 

  1. Kütüphane Haftası Adıyaman’da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya başladı.

27 Mart-2 Nisan tarihleri arasında kutlanılan 53. Kütüphane Haftası, Adıyaman İl Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinlik ile başladı. Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe Adıyaman Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir, Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin, Askerlik Şube Başkanı Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Halk Kütüphanesi Müdürü Filiz Karabulut, Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi, STK temsilcileri, Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi, kanaat önderleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Merkez TOKİ Akşemsettin Ortaokulu halk oyunları ekibi folklor gösterileri yaparken, anaokulu öğrencileri çeşitli dövizler açtı.

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Filiz Karabulut, “1965 yılından beri geleneksel anlamda Kütüphane Haftası kutlanmaktadır. Bu yıl da çeşitli etkinlik hazırlandı. Bu etkinliklerimizin amacı kütüphaneleri, kitapları ve okumanın amacını ön plana çıkartmaktır. Bizde bu amaçla bütün kurum, kuruluş, okullar her yere ulaşmaya çalıştık. 29 Mart Çarşamba günü ise Demokrasi Parkında aynı anda kitap okuma etkinliği yapacağız. Geleceğimiz ve bugün ki şartlarımızı daha da iyiye taşıma amacıyla burada çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Kütüphanemiz Türkiye genelinde ilk 6.sıralarda yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Eşi Gülhan Erin, Kütüphane Müdürü Filiz Karabulut ve Vali Abdullah Erin’in Kızı Tuba Erin tarafından kurdele kesildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz