Güncel

Kutlu’dan Lise Öğrencilerine Kitap

Kutlu’dan Lise Öğrencilerine Kitap

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, Mart ayında yapılması planlanan ‘Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’ için kitap dağıttı.

Lise öğrencileriyle sık sık bir araya gelmeye özen gösteren Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu bu kez, Server Gençlik Derneği tarafından Türkiye genelinde ‘1 milyon katılım’ hedefiyle gerçekleştirilmesi planlanan ve Adıyaman’da da Safvan Der tarafından yürütülen ‘Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın kitap dağıtım töreni için Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonunda gerçekleşen tören öncesi öğrencilerin gireceği ‘Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın kitaplarının bir bölümüne sponsor olan Adıyaman Belediyesi yöneticilerine teşekkür eden Okul Müdürü İsmail Ergün ile Safvan-Der Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Özçakmakçı, yarışma hakkında bilgiler vererek, şunları söylediler: “‘Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’ çerçevesinde herkese farklı kategorilerde yarışma fırsatı veren ‘Ödüllü Kitap Okuma Yarışmaları’ bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek. 26 Mart 2017’de düzenlenecek olan yarışma için 19 Şubat 2017 tarihine kadar başvurulabilecek. Yarışmada, A, B, C, D, E, F kategorilerinde birinci olanlar 2 umre seyahati, 2 bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk, 2 bin 500 lira ya da 9 bin lira, ikinciler 2 umre seyahati, bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk, bin 500 lira veya 8 bin lira, üçüncüler 2 umre seyahati, 500 lira veya 2 dosta yolculuk, 500 lira ya da 7 bin lira para ödüllerinden birini seçebilecek. G, H kategorilerinde yarışanlar arasında birinci, ikinci ve üçüncü gelenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Türkiye genelinde sınavda 60 puan ve üstü alanlar arasından yapılacak çekilişle 10 kişiye daha umre seyahati ya da dosta yolculuk hediye edilecek. Bu anlamda yarışmanın Adıyaman’da daha geniş kitlelere ulaşması için destek olan Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ediyoruz.”

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı konuşmada, Kur’an-ı Kerim’i okuyup-anlamanın önemine dikkat çekerek, “İlaçların üzerinde yazar “Prospektüsü okumadan kullanmayınız” diye, teknik bir alet aldığımızda da kullanma kılavuzunu mutlaka okuruz. Bizi hayata gönderen Yaratıcı da, hayatı nasıl kullanacağımızı, vücudumuzu nasıl kullanacağımızı, nasıl alışveriş yapacağımızı, insanlarla nasıl diyalog kuracağımızı bir kullanma kılavuzu halinde bize göndermiş, bu kılavuz da Kur’an-ı Kerim’dir. Demiş ki, “bunu okuyun ki hem bu dünyanız aydınlansın, hem de diğer dünyanız”. Kur’an-ı Kerim’in Arapçasını dinlemek bile sevaptır. Gönle huzur verir, rızka bereket verir, cana sağlık verir. Bu yarışmada dereceye girmeseniz bile okuduğunuz her satır sizin geleceğiniz için bir ufuk açacaktır. Bunun yanında ahiretinize de katkı sağlayacaktır” diyerek Kur’an-ı Kerim mealinden gerçekleştirilecek olan ‘Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın önemi hakkında görüşlerini paylaştı.

Konuşmanın ardından öğrencilere kitap dağıtan Başkan Kutlu, öğrencilerin talebi üzerine kitapları tek tek imzaladı.

 

Başkan Kutlu Öğretmenlerle Sohbet Etti

Kitap dağıtım töreni öncesi Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerle Öğretmenler Odası’nda bir araya gelen ve öneri ve şikayetlerini dinleyen Belediye Başkanı Kutlu, söylenenleri tek tek not aldı.

Adıyaman için yaptıkları ve projelendirdikleri çalışmalar hakkında öğretmenlere bilgi veren Başkan Kutlu ise öğretmenlerden belediye hakkında her türlü öneri, eleştiri ve şikayeti kendine bildirmelerini istedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu