Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Kutlu’dan kınama ve başsağlığı Mesajı

23 Temmuz 2015 Perşembe, 10:16

 Kutlu’dan kınama ve başsağlığı Mesajı

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Amara Kültür Merkezi önünde meydana gelen patlamanın ardından bir açıklama yaparak olayı kınadı.

Belediye Başkanı Kutlu, ülkedeki barış ve istikrara yönelik saldırıları gerçekleştirenleri kınadığını ve bu tür provokatif saldırıları gerçekleştirenlerin hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklarını söyledi. Başkan Kutlu; “Suruç’ta yaşanan patlama olayını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Kutlu’dan Şehit Ünal İçin Başsağlığı Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman’da terör örgütü PKK ile güvenlik güçlerinin girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için başsağlığı mesajı yayımladı.

Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışan terör örgütlerinin, hiçbir zaman emellerine kavuşamayacağını belirten Başkan Kutlu, mesajında şunları söyledi:

“Adıyaman merkeze bağlı Kömür Beldesi Boğazözü Köyü Kurk Mezrası Derinsu mevkiinde terör örgütü ile güvenlik görevlilerimiz arasında çıkan çatışmada 2 askerimiz yaralanmış, 1 askerimiz şehit olmuştur. Adıyaman’ımızda meydana gelen bu elim hadise, hepimizin yüreğini yaralamıştır.

Askerimizi kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Kimden gelirse gelsin terörü ve onu besleyenleri şiddetle lanetliyoruz. Barış diline her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.  Terörün, şiddetin, yeri, yöntemi sebebi olmaz. Hep birlikte şiddeti, terörü bitirmek, barışa yelken açmak zorundayız.

Menfur saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mize sabırlar diliyor, yaralı askerlerimize hayırlı şifalar temenni ediyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz