Anasayfa / Güncel / “Krizin bedelini ödemeyeceğiz”

“Krizin bedelini ödemeyeceğiz”

Ses Şube Başkanı Unutmaz:

Ekonomik krizin faturası gerek zamlarla, gerek ekonomi ve istihdam politikalarındaki düzenlemelerle emekçilerden çıkarılmaya çalışıldığını iddia eden SES Adıyaman Şube Eş başkanı Fatma Unutmaz, krizin bedelini ödemeyeceklerini söyledi.

Unutmaz, “Ekonomik krizin faturası gerek zamlarla, gerek ekonomi ve istihdam politikalarındaki düzenlemelerle emekçilere çıkarılmaya çalışılırken seçim vaatlerine de yansıyan haklı taleplerimizden kriz gerekçesiyle vazgeçmemiz isteniliyor. Ne yazık ki bazı yandaş sendikalar da bu duruma çanak tutuyorlar. Ancak krizin bedelini ödemeyeceğiz diyen emekçiler,KESK’in öncülüğünde “Yoksulluğa, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele” kampanyası çerçevesinde düzenlediğimiz İzmir, Samsun, Adana,Diyarbakır ve İstanbul bölge mitinglerinde bir araya geldi.

Bu bölge mitinglerinde ve öncesinde sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak işyeri işyeri çalışmalar düzenleyerek, sorunlarımızı tespit ettik, taleplerimiz konusunda ortaklaşarak 2019 yılında yürüteceğimiz mücadele programını da oluşturduk. Sağlık ve sosyal hizmet alanında yaşanan sorunlar yığınla ve bütün sorunlarımızın ortadan kalkması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Ancak öncelikli taleplerimizin arasında yer alan ve geçmiş yıllardan beri mücadele yürüttüğümüz talepleri 2019 yılında da gündemimizin başında yer alacaktır” dedi.

Unutmaz, bu taleplerinin insanca yaşamayı sağlayacak temel ücret, fiili hizmet süre zammı, 3600 ek gösterge olduğunu söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

AKEDAŞ Kesintisiz Otomasyona Geçti

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kullanımı ile iş süreçlerinde kesintisiz otomasyona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir