Güncel

“Kerbela, En Büyük Acıdır”

Siyasetçi Yargucı:

Siyasetçi Abdurrahman Yargucı, Muharrem ayı nedeniyle mesaj yayımladı.

Yargucı, mesajında, “Kerbela; Hüseynilerin kanları ve Zeynebilerin nefesleriyle tarihe kazılmış Muhammedi bir mühürdür.” dedi.

Yargucı, Kerbela; mazlumun zalime ve onun zulmüne baş kaldırdığı yerin adı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Kerbela yüreklerimizin yandığı en büyük acıdır. Emevi döneminde tavan yaparak süre gelen zahiri yaklaşım biçiminin İslam dinini Ritüelist çerçevelere hapsetmesi ve batıni manada idrak edilemeyişi İslam dinine büyük zararlar verdi, vermeye devam ediyor. Şöyle ki; Ramazana ‘Şeker Bayramı’ diyen bir idrak, Kurban Bayramını da ‘kavurma şenliği’ zannediyor. Ve Muharrem ayına girildiğinde bu şuursuzluk büsbütün zirve yapıyor. Muhammedî Matem demini gör(e)meyenler, Hicri yılbaşını bahane ediyorlar, Nuh’un (as) gemisi bugün karaya oturdu diyerek şenleniyorlar.Bizler; her zaman zalim Yezidlerin karşısında mazlum Hüseyinlerin yanında olacağız. Bu düşüncelerle Muharrem ayının ülkemize ve dünyamıza barış, huzur getirmesini temenni ediyor, Kerbela’da kaybettiğimiz peygamberimizin göz bebeği Hz.Hüseyin başta olmak üzere tüm canlarımıza Allah’tan Rahmet diliyorum.

İrfan ve ibret mektebi Kerbelâ’yı anmak, anlamak, zihin ve gönül dünyamıza Evlâd-ı Resûl’den ayna tutabilmek ümidiyle, bütün Ehlibeyt Muhiplerine selâm ve saygılar sunuyorum.”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu