Güncel

Kazalara ‘kışlık’ tedbirler

İl Trafik Komisyonu, Kış Tedbirlerini Görüştü

Kazalara ‘kışlık’ tedbirler

 

Adıyaman’da Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Trafik Şube Müdürlüğü personeli ile diğer kurumların yetkilileri katıldı.

Toplantının açılışında İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme ve Şube Müdürlüğü personelleri tarafından trafik güvenliğine ilişkin yapılacak çalışmalar, kış döneminde alınacak tedbirler, kurumlara düşen görev ve öneriler ile ilgili bir sunum yapıldı.

Kış mevsiminde yağması muhtemel kar ile birlikte Adıyaman ve ilçelerinde alınacak tedbirleri ele aldıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş; “Bugün hem Karayolları Trafik Güvenliği Koordinasyon toplantısını gerçekleştirdik hem de kış tedbirlerini görüştük. Kış aylarının gelmesi ile havaların soğuması, yağmur ve kar yağışlarının başlamasıyla ulaşım konusunda sürücülerimizin daha dikkatli davranmaları, araçlarını bu duruma göre hazırlamaları gerekmektedir. Özellikle sürücülerimizin kış lastiği takmaları önem arz etmektedir. Yağış nedeniyle yol kapanması veya trafik akımının yoğunlaşması gibi hallerde, araçlar daha önceden belirlenen alternatif güzergâhlara yönlendirilecektir. Kış sezonunda kar yağışının olduğu günlerde kurum ve kuruluşlarımız iş birliği içinde hareket ederek trafik güvenliğinin sağlanması için gerekli denetimlerini artıracaklardır” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı