Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Karanlık Odaklar Hedefine Ulaşamayacak”

04 Temmuz 2016 Pazartesi, 08:46

 

Vali Erin’den bayram Mesajı

“Karanlık Odaklar Hedefine Ulaşamayacak”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Adıyaman valisi Abdullah Erin, Ramazan bayramı mesajında, “Sevgi ve kardeşlik duygularının güçlendiği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa ulaştığı Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir huzur ve kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından millet olarak sevgi ve muhabbetle kucaklayacağımız bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Ramazan Bayramını kutlarken,  insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, güzel duygu ve düşüncelerin en üst seviyeye çıktığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi, saygı ve hoşgörünün zirvelere ulaştığı bu güzel anları fırsat bilerek en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.” dedi.

Vali Erin, “Ramazan Bayramının tüm İslam coğrafyamızdaki kardeşlerimizin karşı karşıya kaldığı ve bizleri derinden üzen acı, ıstırap ve gözyaşının dinmesine ve bütün insanlığın huzur ve güven içinde geleceğe umutla bakmasına vesile olmasını diliyorum. Bölgemizdeki ve komşulardaki ateşi ülkemize taşımak, bin yıldır bir arada yaşayan, ortak bir geçmiş ve gelecek hayalini paylaşan kardeşleri birbirine düşürmek ve milletimizin arasına fitne sokarak şehit kanlarıyla yoğrulmuş ebedi yurdumuzu bölmek ve parçalamak isteyen eli kanlı terör örgütleri ve onları yöneten ve yönlendiren karanlık odaklar, Allah’ın izniyle, hedeflerine asla ulaşamayacaklardır.” dedi.

Birlikte tüm sıkıntıların aşılacağını söyleyen Vali Erin, “Bizler tarih boyunca sergilediğimiz birlik, beraberlik, dayanışma ve asil kardeşlik ruhuyla karşı karşıya kaldığımız birçok sıkıntıyı aşmasını bildik. Milletimizin her bir ferdinin bugün de aynı duyarlılık, basiret ve iradeyi gösterdiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımızı  sunarken, sizlerden de özellikle bu kutsal ve anlamlı günlerde şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi yalnız bırakmamanızı istirham ediyorum.” dedi.

Bayram nedeniyle tüm tedbirlerin alındığını da belirten vali Erin, “Bayram süresince Valiliğimizce gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup, bayram sevincinin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için bütün vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları, daha dikkatli ve sorumlu davranmalarını temenni ve tavsiye ediyoruz. Bu duygularla, birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle tüm Adıyamanlı vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını bir kez daha en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz