Güncel

“Karamsarlığın yerini umut aldı”

Memur-Sen’den Toplu Sözleşme Açıklaması

“Karamsarlığın yerini umut aldı”

 

Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Deniz ve bağlı sendika temsilcileri, toplu sözleşme ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Deniz tarafından yapılan basın açıklaması sendika binasında gerçekleşti. Deniz, 3. dönem toplu sözleşme süresinde mutabakat metninin imzalanarak sonuçlandığını belirterek, “Kamu görevlilerini mutlu ve memnun eden kazanımlar paketinin yer aldığı 3. dönem toplu sözleşme mutabakat metninde yer alan kazanımların ülkemize, milletimize, kamu görevlilerine, üyelerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.

Kamu görevlileri sendikaları heyeti ile kamu işveren heyeti arasında imzalanan 3. dönem toplu sözleşme metni içeriğinin zenginliği,  alınan miktar, sözleşmeden yararlanacak kamu görevlisi sayısı bakımından tarihi bir toplu sözleşmedir.

3 milyon 200 bin kamu görevlisi, 1 milyon 900 bin kamu görevlisi emeklisi ve aileleri ile birlikte 20 milyon kişiyi doğrudan, ekonomik ve sosyal etkileri bakımından 78 milyonu yakından ilgilendiren 3. dönem toplu sözleşme görüşmeleri, sizlerin de şahitlik ettiği gibi ilk gün üç kazanımla başladı ve son gün de mali, sosyal ve özlük hakları kapsayan sosyal teşvik paketi ile sonuçlandı.

Türkiye’nin en çok birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde imzalanan toplu sözleşme, hem toplumsal uzlaşıya hem de çalışma barışına çok önemli katkı sağlamıştır.

İmzalanan toplu sözleşme, sadece mali, sosyal ve özlük hakları alanında değil toplumsal alanda da kazanımlar üretmiştir. Karamsarlık ve belirsizlik yerine umudu ikame etmiş ve çoğaltmıştır.

Memur-Sen ailesi olarak,  gün riskleri ve tehditleri tartışma değil, birlik içinde fırsatları güçlü geleceğe dönüştürme günüdür diyoruz.

850 bin üyemizin, kamu görevlilerinin, milletimizin, mazlumların ve insanlığın hukukunu korumaya, bu yolda alın teri akıtma ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamu görevlileri için tarihi bir başarı olan toplu sözleşme kazanımlarını tembel konfederasyonların karalamaya çalışmasını yadırgamadık, çünkü tembel, vaktini meyveli ağacı taşlayarak geçirir.

Enflasyonu ezen kazanımlarımıza çamur atan sözde rakip konfederasyonların ekonomiyi de bilmediği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

  1. Dönem toplu sözleşmesiyle yeni birçok kazanım elde ederken 2. Dönem toplu sözleşme kazanımlarını da koruduk. Yani ikinci dönem toplu sözleşme kazanımlarından yararlanmaya devam edilecektir” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı