Anasayfa / Güncel / “Kaliteli yaşam herkesin hakkıdır”

“Kaliteli yaşam herkesin hakkıdır”

Aydın’dan Engelliler Haftası Mesajı:

“Kaliteli yaşam herkesin hakkıdır”

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Av.Ahmet Aydın, Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, kaliteli yaşamın herkesin hakkı olduğunu, engellilerin kaliteli bir yaşama kavuşturulma çalışmalarına devam edileceğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Av.Ahmet Aydın, Engelliler Haftası mesajında, “Bilindiği üzere dünyada yüzde 15, ülkemizde yüzde 12 oranında yaklaşık 8,5 milyon engelli bulunmaktadır. Böylesi ciddi bir oranda bulunan ve hayatlarını devam ettiren engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkat çekmek, toplumda bilinçli bir farkındalık oluşturarak çözümler üretmek için bu hafta hem dünyada hem ülkemizde büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Aydın, “Engelli vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin hayatın her alanında ve her anlamda gelişimlerini sağlayacak tedbirlerin alınması için neler yapılması gerektiği üzerinde durulması ve her şeyden önemlisi somut adımlar atılması için özellikle ülkemizde son yıllarda AK Parti hükümetleri ile ciddi manada mesafe kat edilmiştir. Engelli kardeşlerimiz için yasama faaliyetlerinin yanında, sağlık, eğitim, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin pek çok sorunun üstesinden gelinmiş, en önemlisi de vatandaşlarımızın özgüvenlerinin tam anlamıyla tesisi noktasında yapılan çalışmalar milletimizin takdirini kazanmıştır. En temel insani hak olan kaliteli yaşama hakkının kardeşlerimize sunulması ve bu hizmetlerin artarak, süratle devamı için olanca gayretimizle devam edeceğimiz de kaçınılmazdır. Bu vesileyle değerli kardeşlerimin Dünya Engelliler Haftası’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Yasa dışı bahse dev operasyon

Adana merkezli operasyonda 96 gözaltı Adana merkezli 12 ilde olmak üzere 146 şüpheli hakkında yasadışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir