Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

İlk teravih bu akşam

26 Mayıs 2017 Cuma, 09:38

Ramazan ayı yarın başlıyor

İlk teravih bu akşam

 

11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayı yarın başlıyor. İlk teravih namazı bu akşam kılınacak, ilk sahura da bu gece kalkılacak.

Bütün İslam aleminin hasretle beklediği ’11 Ayın Sultanı Ramazan’, bu akşam kılınacak ilk teravih namazı ve sahurla başlayacak.

Adıyaman’da ilk teravih namazı 21,21’de başlayacak. Sahurda imsak saati ise 03,19. Yarın ilk iftar saati 19,47.

Güne Bakış Gazetesi olarak, tüm halkımızın Ramazan ayını tebrik eder, dopdolu bir Ramazan sayfası ile yine 1 ay boyunca halkımızın heyecanına ortak olacağımızı da belirtiriz.

 

Teravih Namazı Nasıl Kılınır?

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif geldi çattı. İlk teravih namazı bu akşam kılınıyor. Teravih namazı sünnet-i müekkededir. İlk olarak Teravih Namazı cemaat yani camide, topluluk içinde kılınmalıdır. Camiye gidilir, müezzinin işareti ile yatsı namazı sünneti kılınır. Daha sonra kamet ile birlikte hoca yatsı farzını kıldırır. Yine müezzinin işareti ile birlikte yatsı namazının son sünnetini herkes serbest bir şekilde kılar.

Daha sonra uydum imama diye niyet edilerek imam ile birlikte İmamın tercihine göre bölümler halinde 20 rekat teravih namazı kılınır.(Genelde 4’er rekat halinde)  En son da imam vitir namazını kıldırır ve teravih namazı kılınmış olur.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz