Güncel

Husumetli Aileler Barıştırıldı

Husumetli Aileler Barıştırıldı

Adıyaman’da Ramazan Bayramı’nın birinci gününde 1 kişinin öldüğü kavga sonrasında iki aile arasındaki husumetin devam etmemesi için barış yemeği düzenlendi.

Ramazan Bayramının birinci günü komşu olan Polat ve Kaya aileleri arasında çıkan kavga neticesinde 1 kişi öldüğü bir çok kişinin ise yaralandığı kavgada iki aile arasındaki husumetin devam etmemesi için Adıyaman’da çiftçilik yapan Ömer Faruk Doğan tarafından barış yemeği düzenlenerek her iki ailenin önde gelenleri barıştırıldı. Düzenlenen barış yemeğine Adıyaman vali yardımcısı Yunus Emre Altıner, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Halil Fırat, emniyet şube müdürleri, iş adamları ve husumetli ailelerin büyükleri katıldı.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Barış Yemeğini Düzenleyen Ömer Faruk Doğan, “Ben bir vatandaş olarak araya girdim 10 günden beri uğraşıyorum. Bazen o tarafa bazen bu tarafa yalvarıyordum. Her ikisi beni kırmadığı için ve bende bu barış yemeğine sebep olduğum için, bu her iki aileyi barıştırdığım için kendimi çok mutlu hissediyorum” dedi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Halil Fırat, “İki ailenin arasında istemediğimiz bir kavga olayı gerçekleşmişti. Bu kavga olayı neticesinde de her iki tarafta bir birine zarar vermişti, mağdur olmuşlardı. Aileden taraflar ölmüştü. Her iki tarafı bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Barış yemeğinde bir araya gelen her iki aile yenilen barış yemeği sonrası bir birleri ile tokalaşarak barıştı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu