Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

“Hukuka ve onun neferlerine güvenimiz tamdır”

06 Nisan 2015 Pazartesi, 10:03

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:

“Hukuka ve onun neferlerine güvenimiz tamdır”

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Av.Ahmet Aydın, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da hukuku ayaklar altına almak isteyen kirli eller, her zaman olduğu gibi yine hedefindeki hukuk ilkeleri ve onun neferleriyle bedbaht olacaktır. Milletimiz ve hukuk camiamız bu şuurla hainlerin emellerini boşa çıkaracaktır. Bu manada hukuka ve onun neferlerine olan inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Av.Ahmet Aydın, “Bu sene yine her sene olduğu gibi Avukatlar Günü’nü kutluyor, adil ve eşit bir hukuk düzenine dayanan, her şeyden önce hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargı temelinde bulunan ve vatandaşının beklentilerine cevap verebilen bir adalet yapısı temennisiyle yarınlara umutla bakıyoruz. Ancak bu sene gönlümüzü burkan, yüreğimizi dağlayan merhum savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın yokluğu içimizi yakarken, bu güzel ve anlamlı günün sevinci boğazımıza düğümlenmektedir. Şehit savcımızı rahmetle anıyor ve ailesine sabırlar diliyorum.” dedi.

Aydın, “Demokrasimizin, ülkemizin ve millettimizin kalbine saplanmak istenen bu hançerin, onu tutan ellerin kalbine saplanacağı kuşkusuz kaçınılmazdır. Hukuk’un muhakkak zaferle çıkacağından, milletimizin hukukun üstünlüğünün daim olduğu bir Türkiye’de yaşayacağından kimsenin şüphesi olmasın. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da hukuku ayaklar altına almak isteyen kirli eller, her zaman olduğu gibi yine hedefindeki hukuk ilkeleri ve onun neferleriyle bedbaht olacaktır. Milletimiz ve hukuk camiamız bu şuurla hainlerin emellerini boşa çıkaracaktır. Bu manada hukuka ve onun neferlerine olan inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır. Bu duygu ve düşüncelerle, benim de aralarında bulunmaktan şeref duyduğum avukatlık mesleğinin mensubu olan değerli meslektaşlarımın ‘05 Nisan Avukatlar Günü’nü en içten duygularımla kutlarım, şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın şahsında tüm hukuk şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyor,  tüm hukuk camiamıza sevdikleri ile beraber, sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz