Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları Başlıyor

18 Haziran 2015 Perşembe, 09:57

Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları Başlıyor

 

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Ramazan Ayı Etkinliklerinin Yapılacağı Demokrasi Parkınca İncelemelerde Bulunarak Etkinlikler Hakkında Basın Açıklaması Yaptı.

Adıyaman Belediyesi bu yıl ramazan ayı etkinliklerini, ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ ismi ile demokrasi parkında gerçekleştirecek. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında demokrasi parkında yöresel ürünlerin yer aldığı Ramazan Sokağı da kuruldu.

Ramazanın maneviyatına uygun etkinlikleri yapılacağını ifade eden Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Adıyaman Belediyesi olarak Ramazanın manasına uygun şekilde zamanımızı değerlendirmek için yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bunları yaparken eğlenceden daha çok ramazanın manasına uygun etkinlikler düzenlemeyi uygun gördük. Vatandaşların etkinliklerimizde hoşça vakit geçirebilecekleri etkinlikler planladık. Demokrasi parkında güzel bir sahne kurduk, ses ve ışık sistemimizi hazırladık. Tüm etkinliklerimiz ücretsiz olacak. Ramazan ayının yirmi dört gününü planladık. 23 günü demokrasi parkında, Konya tasavvuf gurubunun yer aldığı gün ise TPAO Salonunda olacak. Türkiye çapında ünlü olan, vatandaşımızın arzu ettiği ilahi gurupları ve sanatçılar ramazan ayı boyunca bizlerle olacak. Hem salavatlar getirmiş, hem kuran dinlemiş, hem dini sohbet dinlemiş, hem de hoşça vakit geçirmiş olacağız. Bütün etkinliklerimiz teravih namazından sonra olacaktır. Adıyaman’ımıza güzel bir ramazan ayı yaşatmayı hedefliyoruz. Ayrıca mahallelerimiz de iftarlar olacak. Fakir ailelere ramazan ayı boyunca yardımlarımız artacak. Ramazan ayının ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz