Güncel

Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

Adıyaman’da, 2 ayrı ikamete girerek hırsızlık yapan 3 şahıs, polislerin titiz çalışmaları sonrası yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’dan Adıyaman’a gelen M.İ., M.S.K. ile Y.B., Sümerevler Mahallesi, Alitaşı Mahallesi’nde bulunan 20 ayrı ikametin kapı göbeklerini ve pencere korkuluklarını sökerek ikamet içerisine girdi. İkametlerin içerisine giren şahıslar ikamet içerisinde bulunan altın ve paraları çalarak kayıplara karışırken, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne bağlı polis ekipleri, şahısların yakalanması için hırsızlık olaylarının gerçekleştiği bölgeleri çember altına alarak, şüphelendiği şahısları durdurup tek tek üst taraması yaptı ve GBT sorgulaması gerçekleştirdi. Polis ekipleri her yerde şahısların yakalanması için alarma geçerken, Hırsızlık Büro Amirliği Polis Ekipleri, Sümerevler Mahallesi’nde 2 şahıstan şüphelendi. Polis ekiplerini fark eden şahıslar hızla kaçmaya başladı. Şahıslar ile polis arasında kovalamaca yaşanırken, 2 şüpheli daha fazla kaçamayarak yakalandı. Hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiğini söyleyen bir şahsın da Şanlıurfa-Adıyaman yol ayrımında beklediğini belirtmesi ile polis ekipleri 3. kişiyi de yakaladı. Yakalanan şüphelilerin üzerinde soyulan 20 ikametten sadece 3’ünden çalınan malzemeler ele geçirildi. 6 bin 150 TL para, 10 Euro, 1 adet aynalı ince altın bilezik, 1 adet altın bilezik, 3 adet yarım altın, 2 adet tam altın, 5 adet çeyrek altın, 1 adet nazar boncuklu altın, 1 adet altın yüzük, 3 adet imitasyon yüzük, 1 adet tespih, 1 adet araç plakası bir adet araç ruhsatı, 1 adet sırt çantası, kar maskeleri, boru anahtarı, İngiliz anahtarı, demir kesme makası, 1 adet özel yapılmış murç, maket bıçağı, el feneri ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınırken, 17 ikametten çalınan malzemelerin yakalanması için araştırmalar derinleştirildi. Öte yandan şahıslar tamamlanan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu