Güncel

“Hedef, kardeşliğimizi bozmak”

Başkan Kutlu’dan Sağduyu Mesajı

“Hedef, kardeşliğimizi bozmak”

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da meydan gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için bir başsağlığı mesajı yayımladı. Başkan Kutlu, olası provokasyonlara da dikkat çekere sağduyu çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da düzenlenmesi planlanan ‘Emek, Barış, Demokrasi’ mitingi öncesi tren garı kavşağında meydana gelen patlama sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir başsağlığı mesajı yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, masum insanların bu tür saldırılarda hayatını kaybetmesinin kendilerini son derece üzdüğünü dile getirerek, olay sonrası yaşanabilecek olası bir provokasyona karşı da sağduyu mesajı verdi.

Yaşanan olayın bir vahşet olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “Cumartesi günü Ankara’da vahşice yapılan katliamda 100’e yakın vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu olay bütün dünyayı olduğu gibi, fazlasıyla Türkiye’yi daha da fazlasıyla da böyle bir duruma alışık olmayan Adıyaman’ı sarsmıştır. Yaşanan olayları geri getirmek mümkün değildir. Elbette ki faillerin bulunması, faillerin arkasındaki kirli ellerle birlikte adalete teslim edilmesi en büyük temennimizdir. Burada önemli bir hususa vurgu yapmak istiyorum; Bu hadiseleri yapan büyük bir ihtimalle dış odaklar ve onların içerisindeki piyonlarıdır. Bunların hedefi Türkiye’yi karıştırmak ve kardeşi kardeşe düşman etmektir. Bizlerde bu olaylardan sonra, bir kısmı bir kesimi diğer bir kısmı da diğer bir kesimi suçlayarak bunların bu amaçlarına hizmet etmemeliyiz. Biz bu tarz olaylar karşısında birlik ve dayanışmamızı arttırdıkça düşmanlarda hedefine ulaşamayacak ve bu yaptıkları olaylardan pişman olacaktır. Olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu hadiselerin tekrarlanmaması için birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı arttırmamız gerektiğini önemle vurguluyorum. Cenab-ı Allah, ülkemize, milletimize, yeryüzüne bu tarzdaki katliamları, vahşeti bir daha yaşatmaması temennisinde bulunuyorum” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı