Güncel

HDP’lilerden Şehit Ailesine taziye ziyareti

HDP’lilerden Şehit Ailesine taziye ziyareti

 

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, HDP PM üyesi Doğan Erbaş ve Adıyaman İl yöneticileri, Doğanşehir ilçe yöneticileriyle birlikte, Şırnak’ta çatışmada yaşamını yitiren piyade onbaşı Barış Aybek için Malatya’nın Doğanşehir ilçesindeki evinde kurulan taziyeyi ziyaret etti.

HDP heyeti, aileye başsağlığı dileklerinde bulundu. Burada konuşan HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, “İktidar tarafından dayatılan bu savaşta hep yoksul halk çocukları yaşamını yitiriyor.” Diyerek, akan kanın durması çağrısı yaptı.

Yıldırım, “Ancak bugünkü iktidar ve ülkenin yöneticileri barış için çaba sarf etmedikleri gibi aksine kirli bir savaşı dayatıyor. Bu savaşta ölen gençler saray da birer rakam olarak okunurken burada, yani acılı ailede,  bütün bir hayat bütün bir yaşamın kaybolması demektir . Bu acıyı paylaşıyoruz. HDP olarak bu ölümlerin durması ve barış için mücadele edeceğiz’’ dedi.

HDP heyeti daha sonra kadınların bulunduğu yere giderek  asker annesi  ile de görüştü. Anneye başsağlığı dileğinde bulunulması sonrası burada konuşan HDP PM üyesi Doğan Erbaş, akan kanın durması için mücadele ettiklerini dile getirdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı