Güncel

HDP Adayları Aşure Etkinliğine Katıldı

HDP Adayları Aşure Etkinliğine Katıldı

 

Halkların Demokratik Partisi Milletvekili adayları 1 Kasım seçimlerine 5 gün kala Adıyaman halkıyla buluşmaya devam ediyor. HDP milletvekili adayı Kemal Bülbül ve Birsen Tunç seçim çalışmaları kapsamında Çelikhan’a bağlı Bulam (Pınarbası) Beldesinde düzenlenen Aşure etkinliğine katıldılar.

Bulam’da bu yıl hizmete açılan Cem evinde HDP’li Bulam Belediyesi tarafından düzenlenen Aşure etkinliğinde halkla bir araya gelen HDP Adıyaman milletvekili adayı Kemal Bülbül, Aşure lokması için verdiği Gülbengin ardından Yas-ı Kerbela tarihine değinen Bülbül bugün yaşanan katliamların Kerbela zihniyetinin devam ettiğinin göstergesi olduğuna dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı; ’’Kerbela Katliamı Yezit Bin Muaviye’nin insanlığa karşı işlediği suçtur! Kerbela, mazlum ile zalimin karşı karşıya geldiği meydandır. Bugün bu meydan Ankara’dır, Suruçtur, Cizredir, Soma’dır, Ermenek’tir. Bugün yezid iktidar hırsıyla yüzlerce canımızı katleden AKP zihniyetidir, bugün İmam-ı Hüseyin’in direngen yolu tüm ezilenlerin, katledilenlerin yoludur. Adaletsizliğe ve zulme boyun eğmedikleri ve zalimlere biat etmedikleri için, yaşam hakları ve özgürlükleri ellerinden alınmış tüm mazlumlar Kerbela ruhunu ayakta tutanlardır.’

Alevilik bir hak ve hakikat arayışıdır diyen Kemal Bülbül; Hakikati bilenler, AKP’nin desteklediği cihatçı Işid çetelerinin Ankara’da, Suruç’ta, Kobani’de, Şengal’de, Irak ve Suriye’nin birçok kentinde, kasabasında ve köyünde yaşayan Türkmen, Alevi, Ezildi, Kürt, Arap, Çerkez, Ermeni, Keldani, Süryani halklarına yönelik Kerbela zulmünün nasıl yaşatıldığını görür. Aleviler ve ezilenler hakikatin farkındadır ve Emevi saltanatını devam ettirmek isteyen AKP zulmünün  Yezid zihniyetine dayalı despot bir iktidar olduğunun bilincindedir. Buna karşılık Aleviler İmam-ı Hüseyin ve yarenlerinin direngenliğiyle bu iktidara biat etmeyecektir ve bu saltanatı yerle bir edecektir’ ’dedi.

Bülbül halkın desteğiyle 7 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı elde eden HDP için destek isteyerek şöyle konuştu; “ 1 Kasım Genel Seçimi 21. Yüzyılın demokrasi, insan hakları ve özgürlüklere giden kapısını aralayacak bir seçimdir. 2015 seçimleri aslında 2050’nin seçimleridir. Bunca tarihi, insani, siyasi sonuçları olacak bir seçimde tarihi, insani ve siyasi görevlerimizi yapmak zorundayız. Tarih yapıldıktan sonra yazılmaz, yapılırken yazılır. Gelin canlar hem tarihi yaratalım hem de yazalım.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı