Son Dakika
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Hain Saldırı Çiğköfte Festivalini İptal Ettirdi

21 Temmuz 2015 Salı, 09:50

Hain Saldırı Çiğköfte Festivalini İptal Ettirdi

 

Adıyaman Valiliğinin, Adıyaman Belediye Başkanlığı ve merkezi İstanbul’da bulunan İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfte Esnaf ve Sanatkârlar Derneği’nin (ÇİĞDER) birlikte organize edeceği ve 26 Temmuz’da Nemrut Dağında birincisi gerçekleştirilecek olan Çiğköfte Festivali, Suruç’ta meydana gelen hain saldırı nedeniyle iptal edildi.

Önceki gün son hazırlıkların gözden geçirildiği bir toplantı, Adıyaman valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılmıştı.

Toplantıda, organizasyonla ilgili görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda, şölene etkin bir katılımın sağlanarak festivalin hedefine ulaşması amacıyla her kurumun üzerine düşeni titizlikle yerine getirmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istenmişti.

Vali Demirtaş, “Festivalle ilgili yereldeki hazırlıklarımızda sona gelindi. Festival Tertip Komitesi ile etkinlik öncesi son kez hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Doğu-batı medeniyetlerini sentezleyen Kommagene Uygarlığının en ihtişamlı eseri Nemrut Dağında düzenlenecek Festivalin en iyi şekilde gerçekleşmesi için tüm ayrıntıları detaylı olarak görüştük. ÇİĞDER ile birlikte organize ettiğimiz Festivalde tüm katılımcılara 2206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağında güneşin batışı eşliğinde Adıyaman’ın vazgeçilmez damak tadı olan çiğköfte ikram edilecek. Herkesi 26 Temmuz’da Nemrut Dağındaki büyük şölene davet ediyoruz” diye konuşmuştu.

Ancak, Suruç’ta meydana gelen hain saldırıda, 27 vatandaşın hayatını kaybetmesi, 100’ün üzerinde yaralının bulunması nedeniyle Alişan’ın da katılacağı festival iptal edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz