Güncel

Gürültü kirliliğine haritalı çözüm

Gürültü kirliliğine haritalı çözüm

 

Harita Çıkarılacak, Gürültü Kirliliği Önlenecek. Adana Büyükşehir Belediyesi, Gürültü Haritaları Hazırlamak İçin Gürültü Ölçüm İstasyonları Kuruyor. Söz konusu proje Adana’nın yanı sıra Mersin, Gaziantep, Manisa,  Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Sakarya, Eskişehir, Erzurum, Trabzon, Sivas, Adıyaman ve Elazığ’da da uygulamaya geçecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında, 5 Mart 2015 tarihinde imzalanan, “Yerleşim Alanlarının Stratejik Gürültü Haritalarının Hazırlanması Projesi” hayata geçmeye başladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün çevreye ve doğaya verdiği önem gereğince imzalan proje uyarınca, Adana’nın şehirleşmiş alanlarında bulunan karayolları, demiryolları, liman dahil sanayi tesisleri ile eğlence yerlerinde ölçümler gerçekleştirilecek ve gürültü haritaları hazırlanacak.

Önceliklerinin her zaman ve her koşulda Adana olduğunu vurgulayan Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Toplam 22 noktaya yerleştirilecek olan gürültü ölçüm cihazlarının ilk 4 adeti yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi olarak, hava, su, toprak, görüntü ve gürültü olmak üzere, kirliliğin her türlüsü ile mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Söz konusu proje Adana’nın yanı sıra Mersin, Gaziantep, Manisa,  Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Sakarya, Eskişehir, Erzurum, Trabzon, Sivas, Adıyaman ve Elazığ’da da uygulamaya geçecek.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı