Güncel

“Güçlü Ülke, İstikrar ve Güvenle Olur”

Aydın, Memur-Sen Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Güçlü Ülke, İstikrar ve Güvenle Olur

 

Memur-Sen Adıyaman İl ve İlçe Memur-Sen temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, AK Partinin 1 Kasım seçimi için hazırlamış olduğu seçim beyannamesi hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’ın her fırsatta aralarında olduğunu ve sürekli irtibat halinde olduklarını belirten Memur-Sen Adıyaman İl Başkanı Ali Deniz; “AK Parti Grup Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, Memur-Sen İl ve İlçe yönetimimizle birlikte olduğumuz bu gecede bizleri ziyaret etmelerinden memnuniyet duyduk. Sayın vekilimiz sadece seçim süreçlerinde değil Adıyaman’a geldiği ve fırsat bulduğu her zaman bizleri ziyaret etmekte. Memur-Sen’i önemseyen bir vekilimiz. 1 Kasım seçimi öncesi AK Partinin seçim beyannamesinde yer alan kısa, orta ve uzun vadede ilimizle ilgili projeler hakkında bilgiler verdi. İlçe temsilcilerimiz ve Memur-Sen il yönetiminde yer alan arkadaşlarımız kendi çalışma alanlarıyla ilgili sorunlarını dile getirdiler. Yapılması gerekenlerle ilgili fikir alışverişinde bulundular. Bizlerde 1 Kasım seçimini önemsediğimizi ve Memur-Sen ailesi olarak Türkiye gündemine duyarlı olduğumuz ve Türkiye üzerinde oynanan oyunların farkında olduğumuz her platformda ifade ediyoruz. 1 Kasım seçimleriyle ilgili umarız ki 7 Haziran öncesi özlenen tablonun, özgürleşmenin, demokratikleşmenin, sivil anayasanın olabileceği umudunun yaşandığı günlere 1 Kasım seçimi sonrası tekrar kavuşuruz. Aradan geçen 5 aylık sürede ülkemiz üzerinde yaşanan oyunların neticesinde çektiğimiz acıların son bulmasını, sayın vekilimizin bu anlamda siyasi iktidar olarak elini taşın altına değil gövdesini koymasını rica ettik. Biz Memur-Sen olarak bunu yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bize ne düşüyorsa, üstümüze ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Bu ülke bizim hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Hiçbir siyasi partinin bu konuda şüphesi olmasın. Hangi parti olursa olsun, kim bu ülke adına bir taşı bir taşın üstüne koyarsa bizler onların yanında olacağız. Onların sözcüsü olacağız, onları destekleyeceğiz. Biz burada bu ümmetin umudu Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde rayında devam etmesini istiyoruz. İslam coğrafyasının gözü, kulağı Türkiye’de.  Yaşanan terör olaylarını, acıları, üzerimizde oynanan oyunları bozacak olan Memur-Sen’dir diyoruz. Bugün ülkede 850 bin üyesiyle çalışma alanında Türkiye’nin değil Dünyanın sorunlarına duyarlı bir sivil toplum kuruluşu olarak, ülkemizde yaşanan bu olumsuzlukları da çözeceğimizi, bunu haykıracağımızı buna müsaade etmeyeceğimizi sayın vekilimizle paylaştık. Umarız 1 Kasım seçimleri ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz için hayırlara vesile olur.  Bizlerle birlikte olan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy’a ve beraberindeki heyete teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Memur-Sen Sadece Ülkenin Değil Ümmetin Davasını Düşünen Ülkemizin Güzide Bir Sendikasıdır

Dava ehli olanların çağrılar üzerine bir araya gelebileceğini ifade eden AK Parti  Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Memur-Sen sadece ülkenin değil ümmetin davasını düşünen ülkemizin güzide bir sendikasıdır. Bu güne kadar gerek kutsal meselelerde, gerekse bölgesel ve yerel meselelerde Memur-Sen’in aktivitesini çok yakından takip ediyoruz. Tüm meselelere duyarlığını, hassasiyetini özellikle temel insan hakları başta olmak üzere bulunduğu alanlara dönük olarak hem Adıyaman’ın hemde Türkiye’nin kalkınması, sorunların çözülmesi noktasında çok ciddi teşhisleri, önerileri var. Bundan dolayı Memur-Sen başkanı ve tüm kollarındaki temsilcilerine, başkanlarına ve üyelerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Güçlü Ülkeler İstikrar ve Güvenin Sağlandığı Ülkelerdir

Belli bir misyonu üstlenen kişileri olduklarını ve Türkiye ortak paydasında, Adıyaman paydasında ve gelecek kaygısı olarak gözettiğimiz bir takım değerleri olan, ilkeleri olan şahıslar olduklarını ifade eden Aydın; “Dolayısıyla bu ortak çatı altında, ortak paydada hem ilimiz için hem ülkemiz için, hem de ülkemizin geleceği için ümmetimiz için neler yapabilirizin çabası içerisindeyiz. Dünyada olan bitenleri bizler görüyoruz, ülkemizde oynanan oyunları görüyoruz. Güçlü ülkeler istikrar ve güvenin sağlandığı ülkelerdir. Özellikle istikrarın sağlandığı ve tek başına iktidarların olduğu dönemlerde reform adına, adalet adına, kalkınmalar, yasalar ve büyümeler olmuştur. Tek parti dönemi ülkemiz için, yasaklarla dolu, ötekileştiren, ayrıştıran politikalarla ülkemizin ne hale geldiğini çok iyi biliyoruz. O günlerde camileri ahıra çevirenler, ezanı Türkçe’ye çevirenler, yine aynı zihniyetin ürünü olan 28 Şubat zihniyetiyle bu ülkede bu insanlara kendi öz vatandaşlarına baskı uygulayanlar haydi Bismillah dememize de bu dönem karşılar. Onlar ne derse desin her şeyin başı Bismillah’tır diyoruz. Bu süreçte de yeni bir aşkla Bismillah deyip yola çıktık. İnşallah hepinizin dua ve desteğiyle birlikte 1 Kasım’da da Elhamdülillah diyeceğiz. Bu uğurda hep birlikte gayret edeceğiz.” Dedi.

 

Türkiye’nin Bütçesini, Ekonomisini En Az Üç Dört Kat Büyüttük

Geriye dönüp bakıldığında güçlü ve tek başına iktidar olan partilerin başarılı olduğunu ve ülkeye büyük kazanımlar sağlandığına dikkat çeken Vekil Aydın; “Ülke olarak teröre karşı verilen mücadelede başarılı olmak istiyorsak, bu mücadele esnasında toplumsal birliğini, kardeşliğini pekiştirmek istiyorsak, çözüm sürecini devam ettirmek istiyorsak, büyük projeleri devam ettirmek istiyorsak, dış politikada bölgesinde küresel bir aktör, bölgesinde etkili ve yetkili bir pozisyonda bir duruş sergilemek istiyorsak mutlaka ve mutlaka güçlü istikrara, ihtiyaç var. Özellikle Rahmetli Özal dönemi ülkemizin atılım yaptığı dönemlerdir.  Özal sonrası koalisyon dönemlerinde nelerin olduğunu herkes gördü. Tabi ki 2002 yılında AK Parti tek başına iktidar olmasıyla buna son verildi ve olmaz denilenler, yapılamaz denilenler gerçekleştirildi. Yolsuzluğa karşıyız, yoksulluğa karşıyız dedik ve Türkiye’nin bütçesini, ekonomisini en az üç dört kat büyüttük. Pek çok büyük projeleri gerçekleştirdik.” Şeklinde konuştu.

 

1 Kasım Kendi Kaderimizi Kendi Elimizle Tayin Edeceğimiz Bir Seçimdir

AK Partinin 78 Milyon vatandaşını kucaklayan bir parti olduğunu ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Demokratikleşme adına özellikle insan onuru adına bu ülkede yaşayan herkesin Alevisiyle, Sünnisiyle, Müslümiyle, Gayrimüslümiyle, Türkü, Kürdü, Arabı, Zazasıyla  78 milyonunun eşit vatandaşlık ve temel haklar devlet olarak yasak güvence altına aldık. Dün konuşulamayanları bugün konuşuyoruz. Dün Kürtçe kaset dinliyor diye sürgün edilenler, asit kuyularına atılanları unutmadık. AK Parti ile buna son verildi. Bu ülkede o haller vardı. Haksız gözaltılar, farklı farklı işkence yöntemleriyle insanlarımız horlanıyor ve dışlanıyorlardı. Yargısız infazların olduğu devlet güvenlik mahkemeleri vardı. Diller konuşulamıyor, inançlar yaşanamıyordu. 28 Şubat sürecinde Başörtü mücadelesini hep birlikte verdik. Bu ülkede imam hatipleri ortadan kaldıralım diye kat sayı adaletsizliği yüzünden bütün meslek liselerini heba ettiler. Üniversiteye giden Başörtülü kızlarımızın başörtüleri başından alındı. Fişlenmeler, dışlanmalar vardı. Kurumlarda mescitler kapalıydı. Bir kurumda çalışan kişinin eşinin başı örtülüyse o kişi fişlenirdi. Kolay olmadı, zalimlikler oldu, zulümler oldu ama çok şükür bu milletin duası ve sizlerin desteğiyle bunlar geride kaldı. Ancak bunların tamamının anayasal güvencelere bağlanması lazım. Onun için 1 Kasım seçimleri kendi kaderimizi kendi elimizle tayin edeceğimiz bir seçimdir. Bu seçimde önemli olan Ahmet Aydın’ın vekil olması değil, önemli olan milletin huzuru, refahı, kalkınmasıdır. Benim partim, belediye başkanının içinde bulunduğu parti iktidar olamamışsa ben ne yapabilirim.” Dedi.

 

Bu Seçim Olmak Yada Olmamak Seçimidir

7 Haziran da bir yol kazası yaşadıklarını ve milletin kararına saygı gösterdiklerini belirten Vekil Aydın; “Milletin gidin birlikte bir şeyler yapın dedi ancak diğer partiler her şeye rağmen koalisyona yanaşmadılar ve halkımız bunu çok iyi gördü. Her şeye hayır diyenler, sırtını teröre yaslayanları bu millet çok iyi gördü. Şu da görüldü Ak partinin olmadığı bir iktidar, ak partisiz bir siyasetin mümkün olmayacağını gördü. 7 Haziran yol kazasını 1 Kasım’da telafi edeceğiz. Bu mesajı çok iyi bir şekilde okudu. 1 Kasım’ın telafisi yok, tekrarı yok. Bu ülke meselesi, millet meselesi ve umudunu Türkiye ye bağlamış mazlum coğrafyanın meselesi. Bizler komşularımıza kapılarımızı açtık ama Allah muhafaza bizim başımıza böyle bir şey gelse bizim gidecek yerimiz yok. Bu seçim olmak yada olmamak seçimidir. 13 yılda bu ülkeye büyük kazanımlar sağlayan güçlü bir iktidarla yolumuza devam edeceğiz, diğer ihtimali düşünmek bile istemiyoruz. Oynanan oyunlar ortada. Çocuklarımızın, ailemizin, ilimizin, ülkemizin ve ümmetin geleceği için bu seçim çok önemli. Bu seçim sadece milletvekili seçimi değil. Çocuklarımızın, ailemizin, ilimizin, ülkemizin ve ümmetin seçimidir. Bizlerde bu davaya inanıyorsak, milletimizin geleceğini kendimize hedef olarak ortaya koymuşsak elinizden geleni yapacağınızdan eminim. Memur-Sen olarak şimdiye kadar hep içinizde olduk. Memur-Sen ülkesini, milletini ümmetinin sorunlarını dert edinen bir sendika. Şimdiye kadar bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum, yükümüz ağır, vebal ağır 1 Kasım’ı rabbim hayırla neticelendirsin. Bizlerde Allah’ın izniyle bu ülkenin umudu olmaya devam ederiz. Yatırımlara, demokratikleşmeye, çözüm sürecine ve 2023 hedefine edim adımlarla yürüyeceğiz. Aksi takdirde bu siyasi partilerle, bu muhalefet partilerle bu ülke bir yere varamayacağı ve yönetilemeyeceği net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Sorumsuz bir şekilde davranan bu siyasilere de milletimiz 1 Kasım’da gerekli cevabı verecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı