Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

16 Mayıs 2015 Cumartesi, 09:50

Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları kapsamında bu yıl 6 Haziran 2 Ekim tarihleri arasında 21 farklı dönem içerisinde kız ve erkek gruplar ayrı ayrı olmak üzere 7 günlük süreyle Adıyaman’a gelecek olan 14-22 yaş grubu gençleri misafir edecek.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Yaz Gençlik Kampları için kayıtların başladığını hatırlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, başvuruların 2 Mayıs’ta başladığını ve 24 Mayıs’ta tamamlanacağını belirtti.

Kamplara katılacak olan gençlerin genclikkamplari.gsb.gov.tr adresinden, facebook/GenclikKamplari adreslerinden tüm gençlerin on-line olarak yapabileceklerini belirten İl Müdürü Bağcı, “81 İlimizde gençler için ücretsiz olarak düzenlenen “Yaz Gençlik Kampları” çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 24 Mayıs akşamına kadar başvurularını yapabilirler.

Başvuru ve değerlendirme detayları şu şekildedir: Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır. Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile deniz ve doğa kamplarına sadece birer kez katılabilecektir. Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk), aile geliri bin Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2015 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecektir. Bu durumu on-line başvuru esnasında beyan edenler kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine geldiklerinde bu belgeleri ibraz edeceklerdir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden atama yapılacaktır. Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: