Güncel

Gençler kimlik ayrımına karşı çıktı

AK Parti Gençliğinde Türk-Kürt Birlikteliği

Gençler kimlik ayrımına karşı çıktı

 

AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanlığı ile Mersin Akdeniz Gençlik Kolları Başkanlığı Türk-Kürt birlikteliğine dikkat çekti.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından uygulanan ‘Kardeş İlçe’ Projesi kapsamında Mersin Akdeniz Gençlik Kolları Başkanı Fikret Koray Savaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Adıyaman’ı ziyaret etti. AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahman Genç ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

Her iki gençlik kolları teşkilatı son günlerde ayrıştırılmak istenen Türk ve Kürt halkına birliktelik mesajı verildi. ‘TürKürt Kardeştir-Turk ü Kurd Bırane’ yazılı afiş ile birliktelik mesajı veren teşkilat mensupları yürüyüş gerçekleştirdi. Daha sonra teşkilat mensupları karşılıklı istişarede bulundular.

AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahman Genç, “AK Parti Gençlik Kolları olarak bu kardeşlerimizle son yaşanan olayların, Kürtlerle Türkler arasında sıkıntı olmadığına dair mesaj vermek amacıyla böyle çalışma yapıldı. Milletler din kardeşliği ile bir aradadır” dedi.

Mersin Akdeniz Gençlik Kolları Başkanı Fikret Koray Savaş ve beraberindekiler AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen’i ziyaret etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı