Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Geleceğimizi batı değil, biz belirleriz”

23 Mart 2017 Perşembe, 08:27

Bakan Akdağ Çağrı Merkezini Ziyaret Etti

“Geleceğimizi batı değil, biz belirleriz”

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Adıyaman’da 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) lokasyonunda gelen çağrıyı cevaplayarak hasta yakınına randevu verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, MHRS lokasyonu olan Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT’nin organize sanayi bölgesinde 800 gencin istihdam edildiği çağrı merkezini ziyaret etti. Bakan Akdağ burada merkezin genç çalışanları ile bir araya gelerek, çağrı yanıtladı. Gençlerin ilgisi ile karşılaşan Bakan Akdağ, burada yaptığı konuşmada ülkenin genç nüfusuna vurgu yaparak, referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Akdağ, Türkiye’nin dünyanın özellikle Avrupa’nın en geç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olduğunu belirterek, Sağlık Bakanlığının çağrı karşılama merkezleri olarak 6 ilde hizmet verildiğini ve 2016 yılında Türkiye’de bu çağrı merkezlerinde 106 milyon çağrı alındığını söyledi.

Bakan Akdağ konuşmasında, “Türkiye kalkınmasına yoluna devam ederken, böylesine genç bir nüfusla yola koşarak devam etmemiz lazım. Bütün bu imkanların devamı ve geliştirilmesi açısından bu referandumdan Türkiye’yi koşarak yoluna devam edebilecek bir sisteme kavuşturmamız gerekiyor. Bu referandum bizim geleceğimiz. Gençlerde bizim geleceğimiz. O halde bizim güçlü bir Türkiye ile, istikrarlı bir Türkiye ile, kalkınan bir Türkiye ile, terörü tamamen alt etmiş bir Türkiye ile yola devam etmeliyiz. Hepimizin geleceği için ama en başta siz gençlerimizin geleceğiniz için bu referandumdan güçlü bir ‘evet’ kararı çıkarmamız gerekiyor” dedi.

Sağlık Bakanı Akdağ, daha sonra Türkiye Petrolleri salonunda sivil toplum kuruluşu başkanları ile yapılan değerlendirme toplantısına katıldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ burada yaptığı konuşmada ise Türkiye’nin kendi geleceğini kendisinin tayin edebilecek güçte bir ülke olduğunu vurgulayarak, “Hangi binayı yaparsanız yapın bir zemin üzerine yapmak durumundasınız. Zemin etüdü diye bir şey var. Sağlam zemin yoksa o binanın zeminini sağlamlaştırmak gerekir. Aksi takdirde üstüne ne inşa ederseniz edin o bina çöker. Nitekim biz Türkiye’yi bir Kurtuluş Savaşı’ndan muzafferiyet ile çıkardıktan sonra millet olarak, kendimize Cumhuriyeti yönetim olarak seçtikten sonra bu yönetim sistemi sağlam bir zemin üstüne oturtulamadığı için başımıza çok sıkıntı geldi, çok badireler atlattık. Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir oylama yapıyoruz. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili bir oylama yapıyoruz. Bize Almanlar, Hollandalılar yada bilmem kimler geleceğimizi öğretemezler. Biz kendi geleceğimizi kendimiz tayin edeceğiz. Tam bağımsızlığı, özgürlüğü, bu ülke için bu ülke insanı için olmazsa olmazı olduğunu biliyoruz. Bu referandum milletin iradesi dışındaki her türlü vesayetin Allah’ın izniyle sonu olacaktır” diye konuştu.

 

AssisTT yeni çağrı merkeziyle 550 kişilik ek istihdam sağladı

Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT,  Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkardı. AssisTT’in Adıyaman’daki yeni lokasyonunu ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım’dan gerçekleştirilen yatırım ve  çağrı merkezinin faaliyetleri hakkında bilgi alarak, incelemelerde bulundu. Bakan Akdağ ayrıca, merkezin genç çalışanları ile biraraya gelerek, çağrı yanıtladı. Ziyarete Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın da katıldı.

Türk Telekom iştiraki olan ve Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi hizmeti sağlayıcı şirketlerinden AssisTT, Anadolu illerinde istihdam yaratma odaklı yatırımlarını sürdürüyor. Bu yatırımlar kapsamında AssisTT Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkarttı.  AssisTT’in çağrı merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, lokasyonda incelemelerde bulunarak, merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. AssisTT’in Adıyaman’daki istihdama katkısını değerlendiren Akdağ, çalışanlarla da bir araya geldi.

 

AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım: “İstihdama ve kalkınmaya destek oluyoruz” 

AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, Sağlık Bakanı Akdağ’ın ziyareti vesilesiyle yaptığı değerlendirmede Türk Telekom’dan aldıkları güçle Türkiye’nin dört bir yanında çağrı merkezi yatırımı yaparak istihdam yaratmaya devam ettiklerini kaydetti. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Telekom iştiraki olarak Anadolu’da gerçekleştirdiğimiz yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. Çünkü Anadolu’da yarattığımız istihdam; bölgesel göçü durdurmanın yanı sıra en değerli varlığımız olan gençlere ve kadınlara iş imkânı yaratıyor. AssisTT olarak Adıyaman’da ilk yatırımımızı 2012 yılında gerçekleştirerek yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratmıştık. Yakın dönemde hizmete giren yeni çağrı merkezimizle, yaklaşık 550 kişiye daha ek istihdam sağladık. Böylece AssisTT’in Adıyaman’da yaratığı istihdamı yaklaşık 800’e çıkarmış bulunuyoruz. Ağırlıklı olarak gençlerin ve kadınların istihdam edildiği bu merkezimiz, Adıyaman’ın ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor. AssisTT olarak Türk Telekom’dan aldığımız güçle, ülkemize yatırım yapmaktan ve özellikle gençlere iş imkânı yaratarak istihdama katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

 

Çalışanların yüzde 60’ı kadın

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AssisTT’in yeni çağrı merkezi 800 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışan yaş ortalamasının 27 olduğu Çağrı Merkezi, kadınlara sağladığı istihdam ile de farklılık yaratıyor. Merkezdeki çalışanların yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz