Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Gazinin evinde buruk sevinç

17 Mart 2018 Cumartesi, 09:38

Afrin Gazisi memleketinde

Gazinin evinde buruk sevinç

 

Afrin’de yaralanan asker memleketi Adıyaman’a getirildi. Yaralı piyade uzman çavuşun 1 yıldır evli olduğu çocuk beklediği öğrenildi. Ailesi çocuklarına kavuşmaktan mutlu oldukları gözlenirken, yaralı olmasının buruk sevincini yaşadılar. Baba Küçük, “Allah devletimize zeval vermesin. Allah düşmanlarımızı ilk önce ıslah etsin daha sonra kahrı perişan eylesin. Çok iyi durumu güzel. Devletimize karşı herhangi bir şeyin olmaması gerekiyor. Allah devletimize zeval vermesin” dedi. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük’ü tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılan ve havan topu saldırısında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük, memleketi Adıyaman’a getirildi.

Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Adıyamanlı Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük (25), 13 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesi yakınlarında terör örgütlerince yapılan havan topu saldırısında yaralandı. Uzman Çavuş Küçük, ilk olarak Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 2 gün boyunca hastanede tedavi edilen Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük, daha sonra ambulansla yakınlarının da eşliğiyle Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Sağ bacağından yaralanan ve genel durumu iyi olan Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük’ü hastane girişinde Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, eşi Fatma Kulalar, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, askeri personel ve yakınları tarafından karşılandı.

Piyade Uzman Çavuş olan Adıyamanlı Yasin Küçük’ün babası Abdullah Küçük, çocuğunun sağlık durumunun iyi olmasına oldukça sevindiğini dile getirerek, “Allah devletimize zeval vermesin. Allah düşmanlarımızı ilk önce ıslah etsin daha sonra kahrı perişan eylesin. Çok iyi durumu güzel. Devletimize karşı herhangi bir şeyin olmaması gerekiyor. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Küçük’ün 1 yıldır evli olduğu ve eşi Gülbahar Küçük ile birlikte çocuk bekledikleri öğrenildi.(İHA)

 

Vali Kalkancı’dan Afrin Gazisine Ziyaret

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Zeytin Dalı Harekâtında şarapnel parçasının sağ bacağına saplanmasıyla yaralanan Adıyamanlı Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük’ü tedavi gördüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.

Ortopedi servisinde tedavisi devam eden ve durumu iyi olan Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük’ün sağlık durumu hakkında Hastane Başhekimi Doktor Fatih Doğan’dan bilgi alan Vali Nurullah Naci Kalkancı, Afrin Gazisi Yasin Küçük’ü öperek, harekâtta gösterdiği cesaret, kahramanlık ve fedakârlıktan dolayı Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim etti.

Afrin Gazisi Yasin Küçük’ün anne ve babası Bedriye ve Abdullah Küçük’le sohbet eden Vali Kalkancı, “Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğü ile kutsal değerler uğruna mücadele ederken yaralanan Yasin kardeşimiz sizin evladınız olduğu gibi bizimde evladımızdır. Bu değerler uğruna savaşmak gerekiyorsa savaşacağız, şehit olmak gerekiyorsa şehit olacağız. Allah’ın izni, milletimizin desteği ile bu vatanı hiç kimseye böldürtmeyeceğiz. Analar böyle evlatlar doğurduğu sürece evvel Allah bizim sırtımız yere gelmez. Yasin gibi kahraman gazilerimiz ve silah arkadaşlarında bu yüce ruh var olduğu müddetçe milli birliğimize ve bütünlüğümüze kastedenlerin kirli emellerinin gerçekleşmesi asla mümkün olmayacaktır. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Yasin kardeşimize de Yüce Allah’tan şifa diliyorum”dedi.

Afrin Gazisi Yasin Küçük’ün ailesine herhangi bir taleplerinin ya da sıkıntılarının olup olmadığını da soran Vali Kalkancı, aileye cep telefonu numarasını vererek, herhangi bir ihtiyaç ve sıkıntı olması durumunda telefonunun 24 saat açık olduğunu söyledi.

Afrin Gazisi Piyade Uzman Çavuş Yasin Küçük ve ailesi ise, gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerindendolayı Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA-PHA

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz