Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

“Gazi ve şehitlerimize minnettarız”

20 Eylül 2016 Salı, 09:29

Vali Erin’den Gaziler Günü Mesajı

“Gazi ve şehitlerimize minnettarız”

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Erin, mesajında, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ile Gazilik unvanının verildiği günün 95. yıldönümü, ülkede “Gaziler Günü” olarak kutlandığını anımsattı.

19 Eylül’ün yurdun her yerinde “Gaziler Günü” olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlere, cesaret timsali gazilere karşı vefa borcunu bir nebze de olsa sunma imkânı verdiğini hatırlatan Erin, şunları kaydetti:

“Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor, bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Devletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla gazilerimizin yanında olmaya devam edecektir. Kadirşinas Adıyaman halkı; kahraman gazilerimize ve şehit yakınlarına azami ihtimam ve saygı sorumluluğunu her zaman göstermiştir. Dün olduğu gibi bugün de; birlik ve bütünlüğümüze kasteden bölücü teröre ve vatan hainlerine karşı yürüttüğümüz mücadelede, eşsiz kahramanlıklarda bulunan şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi rahmetle, bu yolda yaralanan, vücutlarını siper ederek kahramanlık gösteren saygıdeğer gazilerimizi de şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz