Gazetecilere Suriye Anlatıldı

04 Temmuz 2015 Cumartesi, 09:48

Gazetecilere Suriye Anlatıldı

 

  1. Yerel Medya Buluşması “Suriye ve İnsani Diplomasi-II” Temasıyla Ankara’da Düzenlendi
  2. Yerel Medya Buluşması, Ankara’da yapıldı. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde, BYEGM Genel Müdürü Dr. Cemalettin Haşimi ve Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa illerinden gelen 15 yerel medya mensubunun katılımlarıyla başladı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak’ın da katıldığı seminere, Adıyaman’dan Zeynal Abidin Kıymaz, Mustafa Aloğlu ve Fahrettin Çelik de katıldı.

“Suriye ve İnsani Diplomasi-II” temasıyla düzenlenen program çerçevesinde davetli medya mensuplarına hitap eden Cemalettin Haşimi, yerel medyanın fikir ve önerilerinin önemli olduğunu, bu amaçla yerel medya buluşmalarının düzenlendiğini söyledi. Yerel medyanın “Suriye ve İnsani Diplomasi” açısından önemine vurgu yapan Haşimi, özellikle halkın doğru bilgilendirilmesi noktasında yerel medyanın büyük bir rol üstlendiğini ifade etti.

Adıyaman, Mardin ve Şanlıurfa’dan gelen gazeteci heyeti; Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Merkez Binasında gerçekleştirilen programın ardından Başbakanlık Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ziyaret etti. Heyete, AFAD’da kurumun kamp içi ve kamp dışındaki Suriyelilere yönelik faaliyetleri hakkında sunum yapıldı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne geçen gazeteci heyeti, Uluslararası Koruma Daire Başkanı Mehtap İyice’den göç hareketleri ve Suriyeli misafirler konusunda bilgi alarak görüş alışverişinde bulundu.

  1. Yerel Medya Buluşması programı, heyetin Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’na yaptığı (SETA) ziyaret ile son buldu.

Suriye ve İnsani Diplomasi başlıklı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün başlattığı seminerin ilki geçen hafta, ikincisi bu hafta, üçüncü ve sonuncusunun da gelecek hafta yapılması planlanıyor. Çadırkentlerin bulunduğu 10 ili kapsayan seminerin, geçen haftaki bölümünde Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis’ten gelen gazeteciler Ankara’da ağırlanmıştı. Bu hafta Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin illerinden gelen gazeteciler ağırlandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz