Fırat’tan Annelere ve Hemşirelere Kutlama

13 Mayıs 2017 Cumartesi, 11:25

Fırat’tan Annelere ve Hemşirelere Kutlama

 

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, anneler Günü ve Hemşireler Haftası nedeniyle birer mesaj yayınladı.

Fırat “Cennetin annelerin ayakları altında olduğunu söyleyen Peygamber Efendimiz (S.A.V),  bu sözüyle annelere verilmesi gereken değeri en güzel şekilde ifade etmiş ve bu anlamda bütün insanlığa çok önemli bir ders vermiştir.

Annelerimiz, bizi sadece dünyaya getirmekle kalmayıp bizim için sevgi, şefkat ve merhametin ilk kaynağı olmuşlardır. Bu yönden bakıldığında dünyada iyilik ve doğruluğun hâkim olması için en büyük rolü annelerimiz üstlenir.  Bizim için katlandığı bütün zorluklar, uykusuz geçen geceler ve yaptıkları bütün fedakârlıklar düşünüldüğünde sadece bir gün anneleri hatırlamanın büyük haksızlık olduğunu unutmamalıyız.  Bu nedenle gözlerinde asla büyümeyeceğimiz annelerimize karşı sadece bir gün değil her gün büyük bir özveri göstermeli ve onlarla gücümüzün yettiğince güzel vakit geçirmeye çalışmalıyız.

Bu düşüncelerle geçen yıl kaybettiğim sevgili anneme ve ebediyete intikal eden bütün annelerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, bütün annelerin gününü en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Fırat, Hemşireler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda da, “İnsan sağlığını korumanın ve iyileştirmenin temel alındığı bu mesleğin tüm aşamalarında yer alan sağlık çalışanlarımız sorumluluk bilinciyle görevlerini icra etmektedirler. İnsanın yaşam sürecinin her evresinde farklı biçimde gereksinim duyduğu bakım, iyileştirme, destekleme ve bilgilendirme gibi sağlığı kapsayan her türlü sürecin karşılanmasını sağlayan, hastalıkların tedavisindeki tüm aşamalarda yer alan hiç şüphe yok ki ‘hemşire ve ebelerimiz’dir. Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin kent merkezlerinden en ücra yerleşim yerlerine kadar ulaştırılarak halkın sağlık seviyesinin yükseltilmesinde ve geliştirilmesinde önemli bir paya sahip olan ebe ve hemşireler, sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu duygu ve düşüncelerle hemşirelerimizin gününü kutlar başarılar dilerim.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz