Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Fırat’tan 23 Nisan Mesajı

24 Nisan 2017 Pazartesi, 09:01

Fırat’tan 23 Nisan Mesajı

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat’ın “TBMM’nin Açılışının 97. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, TBMM’nin açılışının 97. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajında, “Türk Milletinin milli iradesini temsil eden TBMM, 23 Nisan 1920 tarihinde açılarak, halkın egemenliğini ilan ettiği dönemin başlangıcı olmuştur. Milletimizin azim ve kararı ile kurtuluş mücadelemiz sonrası açılan ve Türkiye’nin yarınlarını şekillendiren TBMM, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelerek, milletimizin gönlünde bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak çok önemli bir yer bulmuştur.” dedi.

Fırat, “Gelecek nesillerimize bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve milli egemenliğimizin benimsetilmesi, daha güzel ve yaşanabilir bir ülke bırakmak, onları huzur, güven ve barış ortamında geleceğe hazırlamak hepimizin en önemli görevi olduğunun bilincinde hareket ederek, çocuklarımızın hayatları boyunca bağımsızlığına ve milli egemenliğine sahip çıkacaklarına, milletimizi ve devletimizi çok daha iyi yerlere taşımak için gayret göstereceklerine inancımız tamdır. Bugün, milletimizin yegâne temsilcisi, Gazi Meclisimizin kuruluşunu kutluyoruz. Millet olarak birlikte var olmanın onurunu yaşıyoruz.

Bu vesileyle, TBMM’nin açılışının 97. Yıldönümünde, gelecek nesillerimiz olan tüm çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, çocuklarımıza ve ülkemize mutluluklar getirmesini diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz