Güncel

Fırat, engellilerle bir araya geldi

Fırat, engellilerle bir araya geldi

 

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Ak parti Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat, 3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle engellilere yönelik gerçekleşen çeşitli programlara katıldı.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Ak parti Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat, engelliler günü nedeniyle düzenlenen engelliler programına katıldı. Fırat, ilk olarak Adıyaman belediyesi tarafından engeliler yönelik düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Türkiye petrollerinde düzenlenen programda engellilerle tek tek ilgilenen ve onların sorunlarını dinleyen Fırat, daha sonra Adıyaman cumhuriyet kapalı spor salonunda gerçekleşen görme engellilerin oynadığı ‘golbol’ müsabakasına katıldı.

Müsabakanın ardından galip gelen takıma Fırat, tarafından kupa takdim edildi. AK Parti Adıyaman Milletvekili ve il protokolü daha sonra il müftülüğü tarafından düzenlen görme engelliler kuran kursunu ziyaret ettiler. Burada görme engelli bayanlar kendileri için yapılan kabartma Kuran’ı kerim okudular.

Fırat, yaptığı açıklamada “3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle Adıyaman’da düzenlenen çeşitli programlara katıldık. Gerçekten son yıllarda ak partiyle birlikte engellilere verilen destekler ve yaşamlarını kolaylaştırma konusunda birçok projelere imza atılmıştır. Ayrıca engellilere yönelik birçok projeler hayata geçilecektir gerçekten ak parti hükümeti engellilere her konuda sahip çıkmış ve engellilerin önündeki birçok engelleri kaldırmıştır ve kaldırmaya devam edecektir” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı