Güncel

Fırat, Çatışmalı Sürecin Bitmesini İstedi

Fırat, Çatışmalı Sürecin Bitmesini İstedi

 

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, ülkede son aylarda yaşanan çatışmalı ortamın bir an evvel bitirilmesini gerektiğini söyledi.

Ülkede 3 yıla yakın bir süredir devam eden çözüm sürecinin bitmesiyle yeniden başlayan çatışmalı sürecin toplumda derin bir kaygıya neden olduğunu ifade eden Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, “Daha üzücü durumlar ortaya çıkmadan bu savaşın artık son bulması gerekiyor” dedi.

Çatışmalı sürecin devam ettiği sürede her gün hayatını kaybeden ve yaralananların olduğunu hatırlatan Fırat,  “Gelinen noktada seçimin zorunluluğu ortaya çıkıyor. Haklı olmakta bazen insanları haklı kılmıyor. Halk son günlerde devam eden kirli savaş devam mı edecek, yoksa bitecek mi, diye düşünüyor. Halkımız bu ortamdan ötürü endişe ile yatıp, kalkıyor. Halkı birinci derecede ilgilendiren konu bu kirli savaşın durdurulmasının gerekliliğidir. Şartlar ne olursa olsun, her gün gençlerimiz yani canlarımız ölüyor. Böyle bir durumun telafisi mümkün değildir. Daha üzücü durumlar ortaya çıkmadan bu savaşın artık son bulması gerekiyor. Bir sivil toplum örgütü başkanı olarak bu savaşın son bulması için gerekenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Savaşla birlikte ekonominin de ciddi anlamda zarar gördüğünü belirten Fırat ” Ekonomide görünen zararların faturası daha geniş kitlelere ve halkımıza yansıyacaktır. Ülkemiz, tahammül edemediğimiz bir noktaya geldi. Bu savaşın son bulması için bütün katmanlara görev düşüyor. Çözüm süreci neye mal olursa olsun, ateşkes sağlanmalıdır. Ülkemizin evlatlarının ölmemesi noktasında ateşkes için ne gerektiriyorsa derhal yapılmalıdır. Barışı sağlamak kaçınılmaz bir insani görevdir. Bu sebeple barıştan kaçmamak gerekir. Savaş hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Bu ateşin sönmesi için geçen hafta Ankara’da bankalarımızla da görüşmelerimiz oldu. Bu problemi çözüme kavuşana kadar elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı